DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ranny motorowerzysta. Zderzył się z osobówką

Motorowerzysta został przewieziony do szpitala na badania. To osoba ranna w wypadku, do którego doszło w czwartek przed 8 rano. Zdarzenie miało miejsce w Gorzycach Małych.

O 7.36 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Gorzycach Małych (gmina Odolanów, powiat ostrowski). Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP z Ostrowa i jeden z OSP Tarchały Wielkie. – W wyniku zdarzenia ranny został motorowerzysta. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zaopatrzyli i unieruchomili nogę poszkodowanego – informuje st. kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Medycy podjęli decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala. Wypadek miał miejsce w Gorzycach Małych, przy skręcie na Radziwiłów.

– Motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna był po spożyciu alkoholu, czyli miał poniżej 0,5 promila – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Na miejscy działania prowadzi OSP Tarchały Wielkie oraz funkcjonariusze policji, którzy ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz