Ranking „Perspektyw”: Szkoła z Ostrzeszowa awansowała o 110 miejsc

1
Miesięcznik "Perspektywy" opublikował XX ranking liceów i techników z całego kraju. Wśród kilkuset szkół znalazły się również te z naszego terenu.

Najwyżej, bo na 88. miejscu uplasowało się Technikum nr 1 w Ostrzeszowie, które zanotowało najbardziej spektakularny awans spośród wszystkich naszych placówek. W porównaniu z zestawieniem z poprzedniego roku szkoła ta przeskoczyło aż o 110 miejsc – Jestem dumny z uczniów oraz nauczycieli, bo ten wynik jest ich zasługą. Zaczęliśmy od trzeciej setki, później przez dwa lata byliśmy w drugiej, a teraz uplasowaliśmy się w pierwszej. Spodziewaliśmy się postępu, ale nie myślałem, że zajmiemy tak wysoką lokatę – wyznaje Dariusz Grzesik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. – W piątek 12 stycznia wraz z delegacją uczniów pojedziemy do Poznania na podsumowanie i wręczenie nagród – dodaje.

Wśród ostrowskich techników najwyższe 213. miejsce (spadek z 177.) zajęło placówka z Zespołu Szkół Technicznych. Debiutantem na tej liście jest Technikum nr 2 w Pleszewie (295. miejsce).

W klasyfikacji liceów znalazły się cztery nasze szkoły, które nie powinny mieć powodów do niezadowolenia z miejsc zajętych w rankingu. – Bardzo dobrze oceniam nasze miejsce w rankingu. Jesteśmy jedynym liceum w powiecie ostrowskim, które znalazło się w tym zestawieniu. Można powiedzieć, że trzymamy poziom, bo co roku od kilku lat mamy tarczę. W ubiegłym roku mieliśmy srebrną, a w tym – brązową. Można jednak powiedzieć, że tradycja została zachowana. Dodatkowo mamy w tym roku dwóch olimpijczyków z języka polskiego i olimpiady filmowej – mówi Beata Błaszczak, wicedyrektor I LO im. ks. J. Kompałły w Ostrowie Wlkp.

W podobnym tonie wypowiada się Michał Błoch, dyrektor I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie. Prowadzona przez niego placówka zajęła w najnowszym rankingu 319 miejsce, a w ubiegłym roku – 358 – Dwudzieste czwarte miejsce w Wielkopolsce to wynik lepszy niż w zeszłym roku o 39 lokat. Gratuluję uczniom oraz nauczycielom. Ciesze się, bo wykazali bardzo dobre wyniki w olimpiadach i nauce. Do tego doszły jeszcze dobre wyniki matur.

 

Ranking „Perspektyw”
Licea ogólnokształcące
120. (127.)* III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
319. (358.) I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie
367. (280.) I LO im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wlkp.
398. (321.) I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie
Technika
88. (198.) Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie
182. (-) Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w ZSP nr 2 w Kaliszu
213. (177.) Technikum nr 1 w ZS Technicznych w Ostrowie Wlkp.
295. (-) Technikum nr 2 w Pleszewie

* w nawiasie miejsce w rankingu w 2017 roku

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick