DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rady osiedli, jak parlament? Paduch i Leki proponują

Kolejne wybory do rad ostrowskich osiedli powinny odbyć się dokładnie za rok. Radni miejscy z ramienia Koalicji Obywatelskiej chcą jednak, by były przeprowadzone inaczej niż do tej pory.

Teraz rady osiedli wybierano podczas otwartych spotkań z mieszkańcami. Rajcy chcą, by wybory te odbywały w najprostszy możliwy sposób i sprawiały jak najmniej trudności mieszkańcom. Jakub Paduch w dotychczasowym sposobie wyboru rad osiedli widzi niemal same minusy. To wszystko zajmowało wiele godzin, w trakcie których mieszkańcy zniechęcali się do tego, żeby brać udział w tych wyborach. Nasza zmiana ma na celu upodobnienie tych wyborów do wszystkich pozostałych, które znamy czy to z Sejmu, czy z samorządu, czy z wyborów prezydentkich – zaznacza.

W piątek rajcy złożyli na ręce przewodniczącego rady miasta Jarosława Lisieckiego projekt uchwały zmieniający zasady głosowania do rad osiedli. Jeśli ostrowscy radni poprą przygotowany przez Paducha i Lekiego projekt uchwały, wtedy będzie mogła ona wejść w życie po zatwierdzeniu przez wojewodę wielkopolskiego.

Z pomysłem radnych nie zgadza się przewodniczący rady osiedla Śródmieście, Dariusz Perz, którego poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie: – Jest bardzo mało ludzi, którzy chcą się udzielać społecznie. Młodzi ludzie prawie w ogóle, a starsze osoby – jak im zdrowie pozwoli.

Rajcy Paduch i Leki chcą też poznać zdanie mieszkańców na temat sposobu wyboru rad osiedli. Już dziś zapraszają na spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, które odbędzie się 15 marca o godzinie 12.00 w sali sesyjnej w Centrum Aktywności Lokalnej.

Więcej w materiale wideo.

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • M
  marta

  piątek, 3 marca, 2023

  I bardzo dobrze! Rady osiedlowe w tym miescie to dramat, kolka wzajemnej adoracji emerytow… Narzekaja ze sie mlodzi nie angazuja bo jak widza takie podejscie nic nie zmieniac aby narzekac to pewnie ze sie nie angazuja. Moze wreszcie bedzie szybciej i latwiej

  Odpowiedz
 • K
  Klemens

  piątek, 3 marca, 2023

  Co to w ogóle za pomysł żeby wybory do rad osiedli robić na jakichś zebraniach. Urna, głosowanie i po sprawie, zamiast kilkugodzinnych kłótni seniorów o stołki.

  Odpowiedz
 • O
  obiektywny

  sobota, 4 marca, 2023

  BARDZO DOBRA PROPOZYCJA.WYPOWIEDZ PRZEWODNICZACEGO RADY OSIEDLA NR 1 KONTROWERSYJNA.DOTYCHCZASOWE WYBORY TO FIKCJA.

  Odpowiedz
 • Z
  Zabawny

  sobota, 4 marca, 2023

  Paduch to taki komik. Mało poważny w zachowaniu i wyglądzie.

  Odpowiedz
 • BZOW
  Bażant z Ostrowa Wlkp.

  sobota, 4 marca, 2023

  W Ostrowie nie liczą się żadne rady osiedli liczy się tylko jedyna w swoim rodzaju Becia zaraz beda następne kredyty i na jesień podwyżki śmieci,wody i ciepła. Tylko to się liczy

  Odpowiedz
 • B
  bananos.

  niedziela, 5 marca, 2023

  Paduch ty i te twoje pomysły to o pomste do nieba wołają!!;/ z jakieś ty sie choinki urwał

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz