Radny Sodkiewicz przechodzi do Polski 2050

9
Arkadiusz Sodkiewicz dołączył oficjalnie do Polski 2050. Choć sympatyzował z tą organizacją praktycznie od początku, teraz będzie reprezentował ruch Szymona Hołowni w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Sympatyzował z tym ugrupowaniem i angażował się w jego działalność już od dawna, ale teraz oficjalnie wkracza w szeregi Polski 2050. Arkadiusz Sodkiewicz, który jest radnym miejskim Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia Przyjaznego Miasta Beaty Klimek, od teraz będzie reprezentował szeregi Szymona Hołowni. – Niby nowy kandydat, a jednak stary, bo od początku jestem związany z Szymonem Hołownią. Na początku był to wolontariat. Teraz chcemy zbudować silne struktury, powalczymy o dobry wynik w powiecie ostrowskim. Podejrzewam, że będzie lepszy, niż w wyborach prezydenckich – powiedział podczas konferencji prasowej Arkadiusz Sodkiewicz, od teraz już oficjalnie reprezentant Polski 2050.

A w 2020 roku podczas wyborów prezydenckich Szymon Hołownia uzyskał w powiecie ostrowskim 14,95% głosów.

Szczegółowych planów Sodkiewicz nie zdradza, ale podkreśla, że będą one innowacyjne. Więcej na ich temat mamy się dowiedzieć wkrótce.

Pierwszego formalnego przedstawiciela Polski 2050 w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego przedstawiła podczas konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, posłanka ugrupowania założonego przez Szymona Hołownię. – Jest to dla mnie o tyle ważny dzień, że wiem, że z jednej strony Arkadiusz będzie stanowił ogromne wzmocnienie naszych struktur w tym okręgu, ale również blisko współpracując z Darkiem Potasznikiem jest to osoba, która angażuje się w ruch Szymona Hołowni od wielu lat, bo pierwszy kontakt z naszym ruchem miał podczas kampanii prezydenckiej Szymona – podkreśliła parlamentarzystka.

Przedstawiciele Polski 2050 zapowiedzieli, że dążą do pozytywnej wymiany doświadczeń na linii samorząd – rząd i temu też była poświęcona wizyta posłanki w naszym regionie. W przypadku Ostrowa Wielkopolskiego mają one dotyczyć transformacji energetycznej. Za przykład podano tutaj klaster energetyczny tworzony w tym mieście.

Uczestnicy briefingu przedstawili również założenia Deklaracji Aktywności Społecznej. Jak głosi ten manifest, stanowi ona „fundament w budowaniu empatycznej i bliskiej ludziom postawy polityka – reprezentanta społeczności lokalnej”.

Wszyscy członkowie Polski 2050 deklarują gotowość do „przepracowania społecznie minimum 30 godzin na rzecz organizacji pozarządowej, instytucji samorządowej lub innego podmiotu, który może korzysta z pracy wolontariuszy bądź w ramach wolontariatu”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Beci pis nie poparl podwyzki podatku od nieruchomosci i w obrazie przechodzi do Holowni? Ktora to juz milosc polityczna pani BK? Czy to prawda ze BK idzie do sejmu z 1 albo Matecka ma jej ustapic do senatu? W sumie co ma robic….. wiek emerytalny jest, budzet miasta w dlugach to hyc na posadke do Warszawy. Poza tym na 3 kadencje i tak juz chyba nie moze chyba ze znajdzie jakis kruczek prawny pewnie??????

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick