DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radny Herwich pyta, prezydent Klimek odpowiada. Chodzi o Bractwo Kurkowe

Jednym z radnych, który złożył interpelację podczas ostatniej sesji był Marian Heriwch.  Zapytanie radnego dotyczyło przyszłości terenów Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Rajcę zaniepokoiła kwestia przyszłości terenów zajmowanych przez to zgromadzenie. – Czy prawdą jest, że Bractwo Kurkowe, liczące kilkunastu członków, chce sprzedać część terenu i wybudować hotel? Co pani, jako prezydent miasta, zamierza zrobić, by nie dopuścić do takiego rozwoju sytuacji, jeżeli jest to prawda? – pytał rajca.

Radny z ramienia Koalicji Obywatelskiej swoje zapytanie uzasadnił tym, że gdyby informacje o planowanej budowie hotelu, się potwierdziły, mieszkańcy zawiązaliby komitet protestacyjny. – Jego celem byłoby zablokowanie budowy, ewentualnie wykupienia tego terenu przez miasto. Mieszkańcy wychodzą z założenia, że statut Bractwa Kurkowego mówi, że do bractwa może należeć każdy kto: ukończy 21 lat, czuje potrzebę pracy społecznej, interesuje się strzelectwem oraz kultywowaniem tradycji dziadów i ojców. W tych założeniach budowa hotelu czy innej budowli działalności biznesowej się nie mieści – kontynuował Marian Herwich.

Radny odpowiedź na interpelację otrzymał jeszcze podczas sesji. Prezydent Beata Klimek swoją wypowiedź rozpoczęła od podkreślenia, że tereny, o które pyta przedstawiciel KO, nie są własnością miasta. – Nie ma żadnej formalnej i prawnej przesłanki do tego, aby pytania, które pan zadawał, były kierowane do nas. Na ten moment mogę powiedzieć ze stuprocentową pewnością – bo jeszcze to zweryfikowaliśmy – że nie mamy sygnałów ze strony właścicieli gruntów o tego typu planowanych inwestycjach. Do urzędu nie wpłynął też żaden wniosek, który byłby skierowany do merytorycznego wydziału związanego z możliwością wybudowania jakichkolwiek obiektów. To jest w zasadzie moja jedyna odpowiedź na pytania, które pan zadawał w swojej interpelacji – mówiła prezydent Miasta.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Obiektywny

  wtorek, 7 marca, 2023

  Kiedyś ładny park do spacerów. Teraz się pozamykali jakby nie wiem co.

  Odpowiedz
 • K
  Kazik

  środa, 8 marca, 2023

  A co to miasto nie potrafi przyjąć planu zagospodarowania dla tego terenu? Wystarczy wpisać funkcję parkowej zieleni i po sprawie…

  Odpowiedz
 • X
  xxx

  czwartek, 9 marca, 2023

  Teren ten powinien wrócić do Miasta (był przekazany przez miasto) jako teren parku biorąc pod uwagę budujące się bloki oraz odległe o 50 m przedszkole „Calineczka” a Bractwo mogłoby z niego korzystać nawet organizując imprezy Kurkowe (zamknięte) mówił o tym Radny Herwich że zwrócił się z tym do Pani Prezydent jak był Przewodniczącym jednak Pani Prezydent nie była zainteresowana, mam nadzieję że zmieni zdanie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz