DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Radni zabrali głos ws. pomysłu powstania kasyna

Ostrowscy radni zabrali głos ws. ewentualnego powstania kasyna na terenie miasta. Wypowiedzieli się na ten temat podczas kwietniowej sesji. Wtedy też wydano opinie na temat pomysłu budowy takiego miejsca. Szczegóły na wlkp24.info.

Wracamy do tematu powstania kasyna w Ostrowie Wielkopolskim. Pomysł budzi kontrowersje wśród części mieszkańców miasta. Pisaliśmy na ten temat na początku kwietnia. Teraz sprawą zajęli się radni, którzy wydali opinię na temat ewentualnego powstania tego przedsięwzięcia.

Zdania były podzielone, jak to zwykle bywa w ostrowskiej radzie miejskiej. Samorządowcy szukali plusów i minusów tłumacząc się próbą znalezienia najlepszego rozwiązania dla mieszkańców miasta.

Jakub Paduch z Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na to, że – jak to ujął – konsultacje przeprowadzone z mieszkańcami były „bardzo nikłe”. Arkadiusz Sodkiewicz z Przyjaznego Miasta i Polski 2050 natomiast nie wyklucza „wysypu hazardzistów”, a Leszek Witoń starał się znaleźć pozytywy w sytuacji, w której kasyno zaczęłoby funkcjonować wskazując m.in. na zarobek dla lokalnych hotelarzy.

Ostatecznie jednak Rada Miejska w Ostrowie Wielkopolskim wydała negatywną opinię na temat lokalizacji kasyna w mieście. Głosowano trzykrotnie, ponieważ tyle firm zgłosiło chęć utworzenia takiego miejsca rozrywki przy ul. Sienkiewicza.

W materiale wideo znajdziesz pełne komentarze ostrowskich radnych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz