Radni przegłosowali. Nowy sprzęt trafi do ostrowskiego szpitala

0
Ponad 200 tysięcy złotych miejskiego wsparcia powędruje na zakup nowoczesnego i potrzebnego sprzętu do ostrowskiego szpitala. Radni przyjęli dziś tę autopoprawkę. Nowoczesny sonograf trafi na Oddział Intensywnej Terapii dla dorosłych, a na Oddział Internistyczny zakupione zostaną m.in. łóżka dla zakażonych koronawirusem.

Temat podjęto na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Głos w tej sprawie zabrała prezydent miasta, która prosiła radnych o wsparcie. – Dostrzegamy wagę pracy, która podejmowana jest przez medyków w ostrowskim szpitalu. To cała grupa ludzi, która de facto pracuje teraz w szpitalu covidowym, bo takim stał się szpital. Chcemy zrobić wszystko, by wesprzeć placówkę w walce z tą wyniszczającą chorobą. Rekomenduję i proszę o poparcie radnych w zakupie potrzebnego sprzętu – mówiła podczas sesji Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskim.

Na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla dorosłych trafi nowoczesny sonograf. Miasto wesprze szpital w jego zakupie i przekaże 128 500 zł. Na Oddział Internistyczny trafią łóżka do intensywnej terapii dla pacjentów chorych na COVID-19 oraz wózek jezdny do aparatu EKG – tu kwota przekazana przez miasto to 80 tysięcy złotych.

Radni jednogłośnie przyznali rację, że pomoc ostrowskiemu szpitalowi jest niezbędna, a zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa. – Nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie zanegować rzeczy, o których mówiła pani prezydent. Wszyscy znamy kogoś, kto niestety zmarł z powodu COVID-19. Myślę, że nikt nie neguje zasadności tej uchwały – mówił radny Jakub Paduch.

Po głosowaniu radnych autopoprawka została przyjęta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick