Radni pozytywnie zaopiniowali kredyt. Jego przegłosowanie będzie tylko formalnością?

6
Ostrowscy radni większością głosów zaopiniowani projekt uchwały dotyczącej zaciągnięcia kredytu długoterminowego przez Ostrów Wielkopolski w 2020 roku. Ostateczną decyzję w pełnym składzie, a nie tylko w gronie członków Komisji Budżetu i Finansów radni podejmą podczas tzw. sesji budżetowej, która odbędzie się 30 grudnia.

Za kilkanaście dni odbędzie się najważniejsza sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w tym roku, a decyzje na niej podjęte, będą rzutować na kolejne 12 miesięcy, a nawet dłużej. Na 30 grudnia zaplanowano tzw. sesję budżetową, podczas której rajcy będą obradować nad projektem uchwały budżetowej na 2020 rok.

>> Mogli zaciągnąć kredyt czy nie? I dlaczego RIO wydała pozytywną opinię? <<

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów, podczas której jej członkowie debatowali nad projektem uchwały dotyczącej zaciągnięcia kredytu długoterminowego do wysokości 16 mln zł. Kwota miałaby zostać rozdzielona na dwa cele. Mowa o sfinansowaniu planowanego deficytu na przyszły rok w wysokości 6 047 656,00 zł, a także spłaty wcześniejszych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek – 9 952 344,00 zł.

Rozmowę poprzedzoną przedstawieniem założeń projektu uchwały przez skarbnika Ostrowa Wielkopolskiego Michała Żabińskiego podsumowało głosowanie, było formą zaopiniowania projektu uchwały. Z 16-osobowego składu w posiedzeniu komisji wzięło udział 14 radnych. Ośmiu z nich było „za”, a sześciu wstrzymało się od głosu.

PRZECZYTAJ PROJEKT UCHWAŁY DOTYCZĄCEGO KREDYTU

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 4
  16

  Mikołaj, czy wiesz jak działa samorząd? Czasem bierzesz kredyt, puszczasz obligacje żeby mieć na inwestycje, żadne miasto nie ma kasy na postawienie hali, basenu, remont dróg itp w ciągu kadencji z własnych środków. Nagrody przy zarobkach urzędników to jest na dzisiaj tak naprawdę wyrównanie rocznej pensji. Jeśli uważasz, że jest tak dobrze w urzędach to się tam zatrudnij za najniższą na umowę na zastępstwo albo 2300 brutto. Fakt, że urzędników jest za dużo ale żeby ich zamienić na systemy IT trzeba milionów i to grubych.

  • 16

   Proszę darować sobie pouczanie o samorządach, nie ma pan pojęcia o poziomie mojej wiedzy. Twierdzi pan, że przyznanie nagrody jest wyrównaniem niskich wynagrodzeń urzędniką. Ludzie (studia dzienne) pracują w prywatnych firmach za mniejsze pieniądze. Brak nagród i trzynastek. Nagrody są przyznawane za co? Za to, że chodzi się do pracy? Jeśli chodzi o zatrudnienie w Urzędzie to potrzebna jest znajomość nie kompetencja.

  • 9
   1

   „to się tam zatrudnij” – świetny żart, jeden z lepszych jakie słyszałem 🙂 ot tak idź i zatrudnij się w urzędzie… genialne !!!

  • 11

   Wystarczy prześledzić ruchy kadrowe w urzędzie i spółkach- odchodzą do innej pracy albo na emeryturę wykształceni, doświadczeni urzędnicy, a w pracy pojawiają się ludzie z list wyborczych pani Klimek, o których można wiele powiedzieć, ale nie o ich kompetencjach. W urzędzie następują ciągłe zmiany organizacyjne, przerzucanie ludzi z wydziału do wydziału, dopasowywanie stanowisk do konkretnych ludzi, konkursy to jakaś kpina, a ty Mariano proponujesz, żeby się zatrudniać w urzedzie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick