Radni powiatowi dla DPS. Zrobili zrzutkę i kupili dary za 14 tysięcy

0
Radni powiatu ostrowskiego wsparli Dom Pomocy Społecznej w Psarach. Zrzucili się i zakupili sto dwadzieścia kompletów pościeli i ręczników dla podopiecznych za łączną kwotę 14 tysięcy złotych. Przypomnijmy, DPS w Psarach w marcu był częściowo w kwarantannie, a podopieczni placówki chorowali na COVID-19. Jak mówi dyrektorka domu – każda forma pomocy w czasie epidemii była i wciąż jest bardzo cenna.

Dziś po raz pierwszy od czasu największego dla DPS-u w Psarach kryzysu spowodowanego koronawirusem osoby z zewnątrz mogły przekroczyć mury ośrodka. Czterech radnych powiatowych – przedstawicieli poszczególnych klubów – odwiedziło dom, by przekazać dary. – Zaproponowaliśmy wraz ze starostą ostrowskim wszystkim radnym, aby zrobić zrzutkę po 500 złotych i za pewną uzbieraną pulę kupić potrzebne w DPS-ie rzeczy. Po rozmowach z panią dyrektor udało się ustalić co jest najbardziej potrzebne w placówce. Nikt z radnych nie odmówił, udało się sprawnie zorganizować – mówi przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski.

Za uzbierane 14 tysięcy złotych udało się radnym zakupić 120 kompletów pościeli, prześcieradeł i ręczników. – Uświadomiliśmy sobie, że zgodnie z wytycznymi sanitarnymi po chorych pacjentach musieliśmy spalić wszystkie komplety pościeli i teraz nam ich bardzo brakuje – powiedziała dyrektor DPS Milena Przybylska. Jak dodała, aktualnie środki ochrony osobistej, płyny dezynfekcyjne czy kombinezony są zmagazynowane i jest ich wystarczająco.

Relacja z przekazania darów pojawi się w dzisiejszych “Wydarzeniach” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick