DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radiowóz na szelkach, czyli jak nauczyć 7-latka poruszania się po drogach [ZDJĘCIA]

Zgodnie z prawem po ukończeniu 7. roku życia dziecko może samodzielnie poruszać się po drogach. Aby uniknąć tragedii, należy jednak nauczyć nowych uczestników ruchu przepisów i właśnie to miała na celu lekcja przeprowadzona przez policję w przedszkolu w Mieszkowie.

Edukację uatrakcyjniły niecodzienne zabawki, jak radiowóz i autobus na szelkach, którymi „kierowali” właśnie najmłodsi. Kupno zestawu Autochodzik pozwoli miejscowej policji na przeprowadzenie zajęć w szkołach i przedszkolach. „Będą one miały okazję nauczyć się podstaw poruszania w ruchu drogowym, a wszystko to poprzez świetną zabawę. Wcielą się w role kierowcy, kierującego ruchem i pieszego. Dowiedzą się, jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, ale także jak im zapobiegać i jak reagować w sytuacjach kryzysowych” – informują przedstawiciele gminy.

Zestaw składa się z rozwijanej jezdni, czterech pojazdów, znaków drogowych, oświetlenia ulicznego i materiałów dla prowadzących zajęcia. Ma być pomocny także w nauczeniu dzieci zachowań właściwych w przypadku spotkania kierowcy lub pieszego znajdującego się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz