Radiowóz na szelkach, czyli jak nauczyć 7-latka poruszania się po drogach [ZDJĘCIA]

0
Fot. UM Jarocin
Autobus i radiowóz na szelkach, a przejście dla pieszych rozwijane niczym dywan. To nowe zakupy gminy Jarocin, której przedstawiciele - razem z policją - chcą nauczyć młodych, jak prawidłowo poruszać się po drogach. Nowy zestaw edukacyjny zaprezentowano w przedszkolu w Mieszkowie. Wkrótce będą mogły z niego skorzystać dzieci z innych placówek.

Zgodnie z prawem po ukończeniu 7. roku życia dziecko może samodzielnie poruszać się po drogach. Aby uniknąć tragedii, należy jednak nauczyć nowych uczestników ruchu przepisów i właśnie to miała na celu lekcja przeprowadzona przez policję w przedszkolu w Mieszkowie.

Edukację uatrakcyjniły niecodzienne zabawki, jak radiowóz i autobus na szelkach, którymi „kierowali” właśnie najmłodsi. Kupno zestawu Autochodzik pozwoli miejscowej policji na przeprowadzenie zajęć w szkołach i przedszkolach. „Będą one miały okazję nauczyć się podstaw poruszania w ruchu drogowym, a wszystko to poprzez świetną zabawę. Wcielą się w role kierowcy, kierującego ruchem i pieszego. Dowiedzą się, jakie zagrożenia związane są z poruszaniem się w przestrzeni publicznej, ale także jak im zapobiegać i jak reagować w sytuacjach kryzysowych” – informują przedstawiciele gminy.

Zestaw składa się z rozwijanej jezdni, czterech pojazdów, znaków drogowych, oświetlenia ulicznego i materiałów dla prowadzących zajęcia. Ma być pomocny także w nauczeniu dzieci zachowań właściwych w przypadku spotkania kierowcy lub pieszego znajdującego się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick