DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

PZPN ogłasza pakiet pomocowy dla klubów. Wartość: 116 mln zł

W sezonie 2019/2020 zostaną utrzymane nagrody w Pro Junior System na dotychczasowym poziomie mimo nierozegrania pełnego sezonu. To kwota rzędu 18,1 mln zł. PZPN zapowiedział też tzw. „wsparcie solidarnościowe”, w ramach którego także kluby, które nie uzyskają nagród w programie PJS, dostaną wsparcie w wysokości 3,5 mln zł (z podziałem na I, II i III ligę odpowiednio po 120, 100 i 20 tys. zł).

Warto jednak wiedzieć, że są to pieniądze powiązane z Pro Junior System w taki sposób, że jeśli któryś z klubów zakwalifikuje się do otrzymania nagrody w jego ramach, otrzyma pomniejszoną o wysokość przekazanego wsparcie.

Jak podkreśla Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, najważniejszą deklaracją ze strony centrali jest zwolnienie klubów z opłat za uczestnictwo w rozgrywkach w sezonie 2020/21. „Tym samym start w rywalizacji od III ligi do Klasy C nie będzie się wiązał z kosztami dotychczas funkcjonującymi w formie opłaty ryczałtowej. Pokryje je PZPN, a wojewódzkie związki przeznaczą na zakup sprzętu sportowego dla zespołów młodzieżowych. Kwoty przekazane przez PZPN na pokrycie opłat ryczałtowych, Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej przeznaczą na zakup sprzętu sportowego, dedykowanego dla drużyn młodzieżowych uczestniczących w oficjalnych rozgrywkach prowadzonych przez dany WZPN” – czytamy w komunikacie wojewódzkiego związku.

Na kolejną pomoc finansową będzie można liczyć właśnie w sezonie 2020/21. 50 mln zł PZPN planuje przeznaczyć na tzw. „zachowanie ciągłości szkoleniowej” w wymiarze juniorskim i młodzieżowym dla klubów od Ekstraklasy do III ligi włącznie:

  • ESA: 30.000.000 zł;
  • I liga: 10.000.000 zł;
  • II liga: 6.000.000 zł;
  • III liga: 4.000.000 zł.

Pakiet pomocowy podzielono na siedem punktów, ale nie każdy z nich dotyczy klubów z naszego regionu. Te, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie zespołów z południowej Wielkopolski to m.in.:

  • utrzymanie całkowitego zwolnienia klubów z obowiązku ponoszenia opłat związanych z uczestnictwem w rozgrywkach juniorskich,
  • podwojenie w sezonie 2020/2021 dofinansowania klubów piłki kobiet.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz