Pussy Riot w Jarocinie. We wtorek siedziała w areszcie, dzisiaj zagra koncert

0
"Najpopularniejszy i najbardziej nieustraszony rosyjski zespół Pussy Riot" - tak organizatorzy Jarocin Festiwalu 2018 przedstawiają jedną z gwiazd tegorocznego muzycznego wydarzenia. To będzie pierwszy występ w Polsce wzbudzającej wiele kontrowersji grupy.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu nie było wiadomo, czy spotkanie w ogóle dojdzie do skutku, ponieważ kontrowersyjna artystka Maria Alyokhina z zespołu Pussy Riot siedziała w areszcie w Moskwie. – Została zatrzymana na 48 godzin i dlatego jej przylot do Polski się opóźnił – mówi Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Koncert rosyjskiej grupy podczas Jarocin Festiwalu 2018 został ogłoszony 8 marca, a więc w Dzień Kobiet. Data została wybrana nieprzypadkowo. Chcemy tym samym podkreślić i przypomnieć, że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Praw Kobiet” – podkreślają organizatorzy festiwalu. Maria Alyokhina wraz z zespołem ma opowiedzieć o historii buntu, determinacji i odwadze, a pomóc w tym mają: punkrock, elektronika, dokument i teatr. To będzie intensywne audiowizualne show” – zapowiadają osoby odpowiedzialne za organizację koncertu.

W piątek o godz. 16.30 w jarocińskim Kinie Echo będzie można obejrzeć film „Pussy Riot. Modlitwa punka”, a zaraz po nim o 18.30 rozpocznie się spotkanie z Marią Alyokhiną, członkinią tego zespołu. Koncert gruoy Pussy Riot odbędzie się tego samego dnia na Scenie Park równo o północy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick