PUP w Ostrzeszowie zamknięty. Pracownik zakażony

0
Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie został zamknięty. Wszystko przez wykrycie u jednego z pracowników koronawirusa. Chory urzędnik został odizolowany, a od pozostałych zostaną pobrane próbki na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Koronawirusa wykryto u jednego z pracowników. W placówce większość urzędników ma kontakt z petentami, ale starosta ostrzeszowski uspokaja. – W urzędzie przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego stąd moje przypuszczenia, że liczba osób zakażonych nie będzie duża – powiedział portalowi wlkp24.info Lech Janicki, starosta ostrzeszowski.

CZYTAJ TAKŻE: Pacjenci szpitala w Wolicy nie zagłosują w drugiej turze, bo… nie pozwala na to kalendarz wyborczy

Od wszystkich pracujących w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrzeszowie zostaną pobrane próbki do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. W tej chwili przebywają w kwarantannie. Petenci, którzy w ostatnich dniach byli w urzędzie najprawdopodobniej nie zostaną przebadani. – Taka możliwość raczej nie wchodzi w grę. Petenci wchodząc do środka byli i są zobowiązani do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Nie mam wiedzy na ten temat żeby takie decyzje zostały podjęte. Sprawa dotyczy na razie jednego z pracowników – dodaje Janicki.

W poniedziałek lub we wtorek placówka powinna być otwarta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick