Pumptrack w Jarocinie? Zdecydować mają mieszkańcy

0
Fot. jarocin.pl
Samorząd Jarocina ma w planach wybudowanie pumptracku, czyli miejsca dla miłośników jazdy na rowerze, rolkach oraz hulajnodze i deskorolce. Są na to środki oraz plan budowy. To od woli mieszkańców ma zależeć, czy atrakcja powstanie.

Władze Jarocina oddały niedawno do użytku nowe ścieżki dla rowerzystów. W planach mają wybudowanie specjalnego toru do jazdy na świeżym powietrzu. Oprócz właścicieli jednośladów mogliby z niego za darmo korzystać również rolkarze oraz właściciele hulajnóg i deskorolek. – Myślę, że budowa pumptracku byłaby dodatkową atrakcją dla rowerzystów i nie tylko. Zabawa na torze zlokalizowanym w pobliżu Alei Światowego Dnia Roweru mogłaby być miłym akcentem wycieczki rowerowej – mówi burmistrz Adam Pawlicki.

Pumptrack to wzniesienia i pochyłe zakręty w zamkniętej pętli, które umożliwiają jazdę rowerem bez pedałowania – w tzw. systemie „pompowania”. Zdaniem burmistrza Jarocina uczą one koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower. – Są to obiekty stanowiące idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Pumptracki przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin – dodają władze Jarocina.

Samorząd ma na to pieniądze oraz plan budowy. To mieszkańcy mają zdecydować, czy atrakcja powstanie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick