Pulsoksymetr dla każdego zakażonego – MZ wprowadza program “Domowa Opieka Medyczna”

0
Fot. twiiter.com/Ministerstwo Zdrowia
Pulsoksymetr dla każdej zakażonej osoby - to zakłada program Domowa Opieka Medyczna, który uruchamia Ministerstwo Zdrowia. Urządzenie mierzące saturację ma łączyć się z telefonem, a wyniki mają być monitorowane przez lekarzy. W razie kłopotów nastąpi skierowanie na teleporadę lub wezwanie Pogotowia Ratunkowego.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu przez resort programu “Domowa Opieka Medyczna”. To nic innego, jak pulsoksymetr dla każdego, kto otrzyma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Osoby powyżej 55 roku życia będą automatycznie włączone do programu. Zakażeni poniżej 55 roku życia mogą wykorzystać jedną z dwóch opcji, aby taki pulsoksymetr otrzymać:

1) wypełniają formularz Pulsocare, który znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia
2) kwalifikowani są przez lekarza POZ, który jest zarejestrowany w systemie DOM

Osoby, które otrzymają pulsoksymetr są objęte stałym nadzorem parametrów. Urządzenie mierzy saturację, czyli poziom nasycenia krwi tlenem, tętno i temperaturę. Swoje dane należy wprowadzić do aplikacji PulsoCare zainstalowanej na smartfonie. “Monitoring parametrów Pacjentów będzie prowadzony w sposób ciągły przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia. Konsultanci i lekarze będą monitorować wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wezwą Pogotowie Ratunkowe. W sytuacjach niepokojących pacjent zostanie skierowany na zdalną konsultację, która odbędzie się w formie teleporady” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick