Pukają do drzwi i proponują przetestowanie sprzętu AGD. Rzecznik Konsumentów ostrzega!

0
Do drzwi starszych osób coraz częściej pukają nieuczciwi sprzedawcy, którzy proszą o wypełnienie ankiety i namawiają na m.in. przetestowanie sprzętu AGD. Wabiąc możliwością zarobienia dużych pieniędzy, doprowadzają do podpisania umowy na 8 tysięcy złotych. Przed nieuczciwymi sprzedawcami ostrzega Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pleszewie.

Pleszewski Rzecznik Konsumentów przestrzega, że w ostatnim czasie do drzwi mieszkań lub domów starszych osób pukają nieuczciwi sprzedawcy AGD. Odwiedzają seniorów pod pretekstem międzynarodowej ankiety na temat sprzętu AGD, jego przetestowania lub podjęcia współpracy i promowania tego typu urządzeń. „Przedstawiciele handlowi wręczają konsumentom 1.000 zł w gotówce w zamian za przekazanie nazwisk 10 osób, którym następnie polecą sprzęt AGD. Wabiąc możliwością zarobienia kolejnych dużych pieniędzy doprowadzają do podpisania dokumentu – umowy sprzedaży zestawu sprzętu AGD na kwotę blisko 8.000 zł” – czytamy w mediach społecznościowych.

Konsumenci, który odstąpią od umowy w przepisowym terminie zostają obciążeni kwotą 500 zł za odbiór sprzętu z miejsca zamieszkania konsumenta bądź kwotą 2.000 zł za rzekome zużycie jednego z zakupionych urządzeń.

Oszukane osoby, które potrzebują pomocy w swoich indywidualnych sprawach mogą skontaktować się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Pleszewie tel. 62 7429 687, e-mail: konsumenci@powiatpleszewski.pl lub Inspekcją Handlową.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick