Psy w skandalicznych warunkach. „Zapchlone, bez karmy ani wody”

0

Nielegalna i skandaliczna hodowla psów w Aleksandrii pod Kaliszem. Tragiczne warunki bytowania 106 czworonogów odkryli funkcjonariusze Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt HELP ANIMALS. Psy były bardzo zaniedbane - zapchlone, miały odleżyny, odparzenia, żyły w pojemnikach transportowych, które służyły jako porodówki bez żadnej wyściółki. Zwierzęta nie miały również wody ani karmy.

Straż Zwierząt otrzymało anonimowe zgłoszenie o pseudohodowli, w której zwierzęta przebywają w fatalnych warunkach. We wtorek pod wskazanym adresem pojawiła się policja oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu.

Podczas doraźnej kontroli stwierdzono rażące zaniedbania jeżeli chodzi o utrzymywanie zwierząt towarzyszących w tym przypadku psów. Nie mieliśmy niestety kontaktu z właścicielką hodowli. Psy, które znajdują się wysokiej ciąży są bardzo zaniedbane – zapchlone, mają skołtunioną sierść, odleżyny, odparzenia, żyją w pojemnikach transportowych, które służyły jako porodówki nie miały żadnej wyściółki, nie było tam również wody ani karmy – mówi Joanna Kokot-Ciszewska, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu

W środę rano Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu będzie wystąpi z wnioskiem do wójta gm. Brzeziny o bezzwłoczne odebranie zwierząt kobiecie, która jest właścicielką "hodowli".

Dodatkowo podczas kontroli lekarze ujawnili hormony – oksydocynę, antybiotyki iniekcyjne, szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz szczepionkę przeciwko kilku chorobom zakaźnym psów, których nie podawał lekarz, a sama kobieta.

– Właściciel sam absolutnie nie może wykonywać zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, dlatego też policja zabezpieczyła ujawnione leki. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury – dodaje Joanna Kokot-Ciszewska.

Wszystkie zwierzęta zostały policzone. Jest ich dokładnie 106, z czego większość to szczeniaki. Kilkanaście suk służyło do rozmnażania. Jedna oszczeniła się podczas trwającej ponad 8 godzin interwencji.

Źródło: kalisz24.info, Help Animals 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick