Psi park otwarty

20
Plac zabaw dla czworonogów przy Alei Solidarności w Ostrowie został dziś oficjalnie otwarty i od razu przeszedł pierwszy test, bo urządzenia ochoczo wypróbowały psy spuszczone ze smyczy. - Takie miejsce było bardzo potrzebne, bo tutaj nasze pieski mogą się wybiegać i wyszaleć - mówili ich właściciele. Park kosztował 200 tysięcy złotych.

Psi park ma powierzchnię ok. 1300 m2, jest ogrodzony i wyposażony w urządzenia służące do zabawy i ćwiczeń, takich jak tunele, płotki do przeskakiwania, slalomy i równoważnie. Elementy wykonane są w kolorach łatwo rozpoznawalnych przez zwierzęta, są tam też ustawione pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, w tym kosze na psie odchody z pakietami do posprzątania, zamontowano także lampy solarne, stację pogodową i punkt poboru wody.

Psi park jest miejscem, w którym zwierzęta mogą biegać bez kagańca i smyczy, co jest zabronione w przestrzeniach miejskich. Nie będzie zamykany na noc, więc można będzie przyjść tam o dowolnej porze. – Zrealizowaliśmy inwestycję, która była bardzo oczekiwana przez mieszkańców naszego miasta, wiele razy słyszałam głosy o tym, że takie miejsce jest potrzebne – mówiła prezydent Ostrowa, Beata Klimek oficjalnie otwierając ostrowski psi park przy Kozim Borku, na Alei Solidarności.

Inwestycja kosztowała prawie 200 tysięcy złotych. 50 tysięcy złotych pozyskano z funduszy w ramach niebiesko-zielonej inicjatywy, reszta to środki z budżetu miasta.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Dziękuję Panu radnemu Jakubowi Paduchowi za jego wytrwałość w składaniu wniosków do budżetu w tym wniosku o stworzenie w Ostrowie parku dla piesków. Pani prezydent oczywiście pominęła rolę Pana radnego, ale to już nie powinno nikogo dziwić. Dziękujemy Panie Jakubie i pozdrawiamy.

 2. Trudno się dziwić że jest w tym miejscu bo po drugiej stronie nie daleko na uroczej mieszka kto caryca że miała blisko ciekawe kto będzie sprzątał te psie kupy

  • Zawsze jak coś powstanie i wzbudza ogólne zadowolenie to przyjdzie taka pierdoła, która na wszystko narzeka. Taki wiecznie niezadowolony cenzor dobrej zabawy, któremu nic w życiu nie wyszło, w szkole nikt się z nim nie chciał kolegować i miał 3= z wuefu.

  • Janusz imie zobowiązuje .Kupy psie są wrzucane do specjalnych koszy,wiekszosć psich rodziców sprzata pi swoich psiakach.

  • A komary i mrówki? I jeszcze oczywiście karaluchy, których dostatek w substancji mieszkaniowej MZGM.

 3. Po prostu wybudowali kurnik dla psów masakra mało miejsca i co tylko małe pieski mogą pewnie wejść bo duże to od razu by zagryzły i pozabijały te małe masakra po prostu wydanie pieniędzy w błoto

  • Pozabijały? Na otwarciu biegały duże psy i mały i nikomu nic się nie działo. Wszystko zależy od odpowiedzialności właścicieli

 4. jeśli dobrze pamiętam to pomysłodawcą psiego parku była Daria Jakubek Szczepaniak, przewodnicząca rady osiedla nr 4. Już podczas pierwszej edycji OBO złożyła wniosek. Więc darujcie sobie wypisywanie zasług niejakiego J. P.

  jak zawsze… sukces ma wielu ojców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick