DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Przyszedł do komisariatu z... narkotykami. "Dziwnie się zachowywał"

Mieszkaniec powiatu kaliskiego miał się stawić kolejny raz w Komisariacie Policji w Stawiszynie w związku z dozorem nałożonym przez prokuratora. 21-latka czekają jednak dodatkowe konsekwencje, bo w siedzibie funkcjonariuszy zjawił się z… narkotykami. – Dozór Policji to jeden ze środków zapobiegawczych funkcjonujących w polskim systemie prawnym. Jego celem jest poddanie podejrzanego lub oskarżonego obowiązkowi okresowego zgłaszania się do organu dozorującego. Dozór policji ma na celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Tym razem okazało się, że mężczyzna nie prowadził w pełni legalnego życia i posiada przy sobie zakazaną substancję. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziło jego – jak to określili – „dziwne zachowanie”. Policjanci zadali pytanie o narkotyki, które – ich zdaniem – „wywołało niepokój” u 21-latka. – Mężczyzna ewidentnie starał się opanować emocje podczas rozmowy z policjantami. Nietypowe zachowanie 21-latka spowodowało, że funkcjonariusze postanowili przeszukać jego odzież. W jednej z kieszeni znaleźli portfel, wewnątrz którego znajdował się foliowy zwitek z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że była to amfetamina – dodaje.

Mieszkaniec powiatu kaliskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara roku więzienia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz