DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Przysypała go ziemia. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA]

Jak udało nam się ustalić, Ukrainiec w wieku ok. 35 lat jest przytomny, ale zasypany ziemią po pachy. Ratownicy nie wykluczają, że mogło dojść do zmiażdżenia jednej z kończyn. Mieszkańcy dostarczyli deski do zrobienia zapory, by ziemia dalej się na niego nie osuwała oraz wiadra do wyrzucania błota. Strażacy korzystają ze sprzętu do pompowania mułu oraz rozpieraczy.

Być może dół był źle zabezpieczony. Poszkodowany nie ma pod nogami stałego gruntu, a błoto. Na miejscu oprócz akcji ratunkowej trwa także ustalanie przyczyn wypadku.

AKTUALIZACJA – 12.34
Na miejsce jedzie specjalistyczny zespół spoza Ostrowa Wielkopolskiego, bo sytuacja jest na tyle poważna, że ratownicy na miejscu nie są w stanie sami sobie poradzić.

AKTUALIZACJA – 12.38
Jak informuje nasza reporterka, która jest na miejscu, mężczyzna znajdujący się w wykopie, cały czas się osuwa. Dół ma już około 5 metrów głębokości.

AKTUALIZACJA – 12.43
–  Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej. Zadysponowana została także grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania, która jest w drodze – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA – 13.08
Trwa próba uwolnienia mężczyzny z wykopu. Ratownicy uwolnili jedną z nóg poszkodowanego. Jak mówią przedstawiciele służb, najprawdopodobniej jest ona zmiażdżona.

AKTUALIZACJA – 13.20
Ukrainiec został wyciągnięty na powierzchnię. Okazuje się, że ma złamaną nogę.

AKTUALIZACJA – 15.45

Mężczyzna został dokładnie przebadany w ostrowskim szpitalu. Dostaliśmy informację, że złamanie nogi nie wystąpiło. Nie ma on żadnych obrażeń ciała, jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

 

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • A
  Asia

  wtorek, 29 maja, 2018

  Cytat : „Jak informuje nasza reporterka, która jest na miejscu, mężczyzna znajdujący się w wykopie, cały czas się osuwa”
  można jaśniej ?

  Odpowiedz
 • J
  ja

  wtorek, 29 maja, 2018

  14 zastępów? Chyba trochę za dużo

  Odpowiedz
 • D
  Digger

  wtorek, 29 maja, 2018

  A czego nie rozumiesz?

  Odpowiedz
 • A
  abc

  wtorek, 29 maja, 2018

  Pewnie można jaśniej ale poziom dziennikarstwa jest jaki jest

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz