Przystanek przy galerii? Radny Kornaszewski walczy o wydłużenie kursu

3
Czy pod Galerią Ostrovia będzie zatrzymywać się więcej autobusów? Jest taka szansa za sprawą interpelacji radnego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzeja Kornaszewskiego, który od kilku miesięcy walczy w imieniu mieszkańców pracujących w tym miejscu o wydłużenie kursów kilku kursów linii M.

– Codziennie autobusy miejskie linii M odbywają 19 kursów do Kalisza i 19 z Kalisza o łącznej dziennej odległości ok. 950 km. 30 tych kursujących autobusów skręca z Kaliskiej, żeby zatrzymać się przy galerii, żeby wysadzić lub zabrać pasażerów. Osiem kursów – pięć porannych i trzy wieczorne, omijają galerię – rozpoczął Andrzej Kornaszewski, radny miejski Ostrowa Wielkopolskiego przemowę na ostatniej sesji. Jak podkreślił, poruszył ten temat na prośbę mieszkańców, którzy go o to prosili.

Prośba polegała na tym, aby autobusy w ramach ośmiu kursów także zatrzymywały się przy Galerii Ostrovia. Wtedy mogliby bez problemu dotrzeć do pracy i wrócić do domu. Teraz jest to utrudnione. – Jak wyliczyłem, do pokonywanych przez autobusy tras, doszłyby 3 km dziennie – wyliczył. 16 września radny Kornaszewski otrzymał odpowiedź na interpelację podpisaną przez wiceprezydenta Mikołaja Kostkę, w której zostało napisane, że ta zmiana „spowoduje zwiększenie wozokilometrów, co przyczyni się do wzrostu utrzymania komunikacji miejskiej. W budżecie nie ma pieniędzy na zrealizowanie pana zmiany”.

Andrzej Kornaszewski odniósł się w tym momencie do Ostrowskiego Centrum Przesiadkowego, które wymusiło wydłużenie kursów autobusów, aby te mogły przejechać przez wybudowaną niedawno pętlę, co także zwiększyło koszty utrzymania Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wywołany do tablicy Mikołaj Kostka, ponownie odniósł się do tej sprawy. – Wyceniliśmy wstępnie, że koszt tej reorganizacji wyniósłby ok. 15 tys. zł rocznie i wiązałby się też ze zmianą rozkładu jazdy wyrażoną uprzednio także przez gminę Nowe Skalmierzyce oraz Kalisz. Ponownie pochylimy się nad wnioskiem i po uzyskaniu opinii, zabezpieczeniu tych pieniędzy, możliwość wprowadzenia tej zmiany będzie najwcześniej od grudnia tego roku – zaznaczył.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick