Przypadki odry w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie

11
Osiem przypadków zachorowań na odrę odnotowano w Wielkopolsce. Dwa z nich dotyczą osób z Południowej Wielkopolski - Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna.

Coraz więcej osób choruje na odrę – chorobę zakaźną, która w tym roku zatacza coraz szersze kręgi i po latach nieobecności, ponownie daje o sobie znać. Pierwsze przypadki zachorowań pojawiły się już w Wielkopolsce.

Najwięcej zachorowań jest wśród Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie. Nie jest tajemnicą, że pracuje ich na tym terenie coraz więcej, a szczepienia u naszych wschodnich sąsiadów nie są zbyt popularne. – Do tej pory w Wielkopolsce odnotowano osiem przypadków zachorowań. Cztery w Poznaniu oraz po jednym w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie, a także w Czarnkowie i Kole – wylicza Andrzej Trybusz, szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Sześciu chorych to obywatele Ukrainy, a dwie osoby to Polacy.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 6
  1

  Proponuje wpuszczac wiecej ukraincow ktorzy na nic nie sa szczepienni i wiele zlych chorob u nich wystepuje ktos z rzadu na to pozwala , obysmy kiedys tego nie zalowali

 2. 1
  3

  Chcą sie pozbyć szczepionek to nagle sa zachorowania na Odrę.moze z innej beczki ale pare lat temu było tak z cenami cukru,cena cukru rosła z dnia na dzień i co i nic

 3. 1
  3

  Szkoda, że nie ma szczepionki na glupotę. Wszyscy, którzy chcą sie szczepić , zaszczepili by się i to bylby plus dla społeczenstwa, bo w prawdzie glupota by im nie przeszła, ale dlugo by nie pożyli w zdrowiu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick