Przymusowe testy covidowe w zakładach pracy? Mieszkańcy Ostrowa będą protestować

13
Fot. Pixabay
We wtorek o godzinie 17.00 na ostrowskim rynku odbędzie się protest przeciwko ustawie o testowaniu pracowników na obecność koronawirusa. Według tego dokumentu testy miałyby odbywać się raz w tygodniu, a niezbadanie się, ma wiązać się z karami finansowymi.

Ustawa Hoca trafiła do kosza, a rząd ma już nowy pomysł na walkę z epidemią. Najnowszy projekt zakłada darmowe testy dla pracowników na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz przymusowe okazanie negatywnego wyniku testu. Osoba, która nie podda się badaniu, może zapłacić odszkodowanie z tytułu zakażenia kogoś koronawirusem.

Politycy Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że ten projekt to ustawa o donosicielstwie. Zakażony pracownik będzie mógł domniemać i wskazać potencjalną, nieprzetestowaną osobę, która może być winna temu zakażeniu. – Nie będzie miało znaczenia, że ten ktoś po pracy poszedł do restauracji czy do kina, ale domniemanym winnym będzie inny pracownik tej samej firmy, który się nie poddał testowi. W takim przypadku ten zarażony pracownik będzie mógł bowiem liczyć na odszkodowanie w wysokości do 15 tys. zł – mówiła Katarzyna Lubnauer, członek Komisji Zdrowia.

Przeciwko temu projektowi ustawy będą dziś protestować mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. O godzinie 17.00 zbiorą się przed lokalnym ratuszem i wyrażą swój sprzeciw wobec przymusowi testowania pracowników.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Ta ustawa to jest bubel. Rząd szczuje na siebie ludzi, a ten rząd to potrafi. Przecież jeszcze istnieje pojęcie domniemanej niewinności, dana osoba może zarazić się w sklepie, banku, urzędzie, środkach lokomocji itp. I jak teraz udowodnić? Ten rząd reaguje za późno, i tylko patrzy na to co robią inni (ciekawe czy w najbliższym czasie pójdą za Anglią która znosi obostrzenia).

    • Pewnie chodzi o kary ! Mogą nimi zapełniać puste koryto….. Gorzej niż w czasach Komuny – kary , kary , kary……

  2. Ale Polska to jest zascianek…Na zachodzie gdzie pracuje, pracownicy ktorzy nie sa zaszczepieni testuja sie codziennie, bez testu nie mozesz wejsc na teren zakladu.

    • To naprawdę godne naśladowania zachowanie… Po pierwsze zaszczepieni również transmitują wirusa, po drugie testy wykrywają także inne wirusy, więc nie są miarodajne…

  3. TO JEST NAJGŁUPSZA USTAWA NA ŚWIECIE JEST WBREW KONSTYTUCJI A GDZIE RODO..SKANDAL..AMERYKAŃSKIE CDC WYCOFAŁO REKOMENDACJE TESTÓW PCR NA COVIT

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick