„Przyjeżdżajcie do Gołuchowa!”. Mieszkańcy promowali gminę

0
Mała ulotka i konkretny pomysł - tylko tyle i aż tyle wystarczy, by zaangażować mieszkańców w promocję regionu, w którym mieszkają. Mowa o akcji "Przyjeżdżajcie do Gołuchowa!", która zakończyła się wraz z końcem lata. Ale owoce takiego rodzaju promocji jej pomysłodawcy zabrali już w trakcie jej trwania.

Gmina Gołuchów to region, którego turystyczne atrakcje znane są nie tylko w Wielkopolsce, ale i całym kraju. Mamy dwa muzea, park, ciekawe kościoły – cieszy się wójt Marek Zdunek. Do tego oczywiście dochodzi zagroda żubrów.

Akcja „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa!” ma na cel zaproszenie mieszkańców innych zakątków Polski, a nawet świata, do tego, by odwiedzili Gołuchów i zakochali się w tym miejscu. – Prosimy mieszkańców, aby wyjeżdżając na swoje wakacyjne wyjazdy, na wycieczki, zabrali ze sobą ulotkę promocyjną i odwiedzili w miejscu, w którym spędzają wolny czas albo informację turystyczną, albo muzeum, albo biuro promocji miasta i tam powiedzieli o Gołuchowie – mówi Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, Dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek” i jednocześnie pomysłodawczyni akcji.

Ważną kwestia jest też społeczny wymiar zabawy. Akcja ma za zadania budować w mieszkańcach Gminy Gołuchów postawę obywatelską. Mieszkańcy są świadomi i zaangażowani w swoje działania, bo są przekonani o wartościach turystycznych swojego regionu.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick