DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Przygodzickie targi na rozpoczęcie sezonu ogrodniczego [FOTORELACJA]

Już od 9.00 rano teren przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach stał się pewnego rodzaju centrum rolno-ogrodniczym w regionie. Wszystko za sprawą 22. edycji targów, na których można było kupić coś do swoich ogródków.

Sadzonki warzyw, owoców, kwiatów czy drzewek ozdobnych, ale też regionalne produkty takie jak miód czy chleb. To wszystko było do dyspozycji osób, które przyjechały w niedzielę do Przygodzic. – Od ponad 20 lat współpracujemy z tymi samymi ogrodnikami, rolnikami, wystawcami i przedstawicielami firm. Co roku jednak staramy się wprowadzać jakąś nowość. I tak w tym roku mamy stoisko pszczelarzy z przygodzickiego stowarzyszenia. Jest to też związane z kursem pszczelarskim prowadzonym przez naszą szkołę – mówił przed kamerą Telewizji Proart Tomasz Guliński, dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach.

Jak zawsze Targi Rolno-Ogrodnicze przyciągnęły multum zwiedzających. Na 22. edycję tego wydarzenia zaprosili: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, powiat ostrowski oraz gmina Przygodzice. Partnerem targów była Wielkopolska Izba Rolnicza.

O oprawę kulturalną wydarzenia zadbały zespoły ludowe związane z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach.

W poniedziałkowym serwisie informacyjnym Telewizji Proart krótka relacja z targów. Poniżej – galeria zdjęć.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz