Przy urzędzie powstaje miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży

3
Fot. UM Ostrów
Pod Urzędem Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim powstaje miejsce parkingowe dla kobiet w ciąży. Jest to koperta w kolorze czerwonym ze znakiem przypominającym ciężarną osobę.

Już nie tylko miejsca dla osób niepełnosprawnych, ale także dla kobiet w ciąży. Władze Ostrowa Wielkopolskiego postanowiły pójść z duchem czasu i stworzyć pod magistratem miejsce parkingowe przeznaczone wyłącznie dla ciężarnych kobiet.

To nowy trend, który staje się coraz popularniejszy w największych miastach Polski. Jak widać Ostrów Wielkopolski – choć nieporównywalnie mniejszy od Warszawy, Gdańska czy Poznania – chce się wpisać w oczekiwania mieszkańców.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy pod ostrowskim urzędem, pod którym trudno czasami zaparkować, jest zasadne tworzyć miejsce parkingowe przeznaczone wyłącznie dla kobiet w ciąży? A może powinno być ich więcej? Jeśli tak, napiszcie, gdzie powinny powstać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Co z tego ze bedzie „namalowane” takie miejsce ??? Dopóki Polacy nie naucza sie kultury jazdy i przestrzegania przepisów RD to te wszystkie miejsca wyznaczone do parkowania dla osób wyznaczonych mozna sobie w d…. wsadzic.

    • Nie zgadzam się. Coraz rzadziej widzę zajmowanie miejsc oznaczonych na niebiesko przez łysych karków z wypasionych fur – z reguły są one wolne, chociaż zdarzy się jakiś idiota od rozwożenia piwa zielonym busikiem, który zaparkuje na „kopercie” – szczególnie pod LIDLEM bo bliżej wejścia. Inicjatywa z czerwonymi miejscami poprawna i właściwa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick