Przy cmentarzach już tłumy. Uwaga na zmiany w ruchu drogowym!

0
Fot. Pixabay
Ruch w rejonie cmentarzy jest już znacznie wzmożony, a na drogach pojawiają się dodatkowe oznakowania drogowe. Policjanci z całej południowej Wielkopolski patrolują te tereny i proszą o zachowanie szczególnej ostrożności kierowców oraz pieszych i rowerzystów. Na wlkp24.info podajemy informacje o zmianach w zasadach ruchu drogowego m.in. w Ostrowie Wielkopolskim.

Policja informuje, że ruch ulicami w okolicach cmentarzy może być zmieniony. Kierowcy proszeni są o jazdę według ustawionych znaków drogowych. – 1 listopada ulica Kasprowicza będzie jednokierunkowa, a ruch będzie się odbywał od ulicy Limanowskiego w kierunku ulicy Królowej Jadwigi. Przy cmentarzu na Bema ulica Świtackiego będzie zamknięta od ulicy Głowackiego – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Zmiany zostały wprowadzone także w Pleszewie. One obowiązują od 29 października od godziny 6.00 rano do 2 listopada. – Na odcinku ulicy Kaliskiej (obręb cmentarza) od skrzyżowania z ul. Wodną – Piaski do skrzyżowania z ul. Niepodległości obowiązuje ruch jednokierunkowy. Dojazd do centrum miasta od strony Kalisza będzie możliwy ulicą Kilińskiego. Parkingi dla pojazdów zostały wyznaczone przy ulicy Kaliskiej – na zamkniętym odcinku jezdni i na ulicy Stare Targowisko – mówi asp. sztab. Monika Kołaska z pleszewskiej policji.

W Ostrzeszowie, w okolicy cmentarza została wyłączona sygnalizacja świetlna. Już w poniedziałek, tj. 31 października od godziny 17:00 zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Gorgolewskiego i Plac Borek w Ostrzeszowie. Utrudnienia potrwają do środy do godzin południowych –przekazuje st. asp. Magdalena Hańdziuk.

O zmianach informuje także policja w Krotoszynie. „Zmiana polega na ustawieniu znaku C-2(nakaz jazdy w prawo za znakiem) na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia, oraz znaku C–6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 29 października do 2 listopada 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick