Przez wiele lat służył pomocą i udzielał informacji dziennikarzom. Po ponad 25 latach odszedł na emeryturę

0
Fot. Wielkopolska Policja
Nadkomisarz Krzysztof Kula po 25 latach pożegnał się ze służbą w ostrowskiej komendzie policji. Gdy rzecznik prasowy przebywał na urlopie to właśnie nadkom. Kula odbierał telefony od dziennikarzy, cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i udzielał niezbędnych informacji. Na co dzień jednak pracował w Wydziale Prewencji i Zespole ds. Nieletnich i Patologii.

Oficjalne pożegnanie i podziękowania miały miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Komendant pożegnał funkcjonariuszy, którzy po ponad 25 latach służby przechodzą na emeryturę. Wśród nich był policjant z ostrowskiej komendy – nadkomisarz Krzysztof Kula.

Wielu z Was może kojarzyć Krzysztofa Kulę, jako tego, który pod nieobecność sierż. sztab. Małgorzaty Michaś, oficera prasowego zastępował ją na tym stanowisku. Choć posiadał wiele innych obowiązków, odbierał każdy telefon i cierpliwie udzielał informacji prasowych. na co dzień pracował w Wydziale Prewencji i Zespole ds. Nieletnich i Patologii. Często odwiedzał szkoły i przekazywał uczniom niezbędną wiedzę o zagrożeniach czyhających w sieci lub o dopalaczach. – Na razie jeszcze to do mnie nie dociera. To duża zmiana i przyzwyczajenie wymaga czasu, w końcu prawie 30 lat minęło. Będzie mi brakować oczywiście, a przede wszystkim ludzi, z którymi pracowałem i się zżyłem – powiedział portalowi wlkp24.info Krzysztof Kula.

Nadkom. Krzysztof Kula to policjant, który ma niecodzienną pasję. Po służbie zajmuje się tworzeniem muzyki na elektronicznych instrumentach klawiszowych. Jak sam twierdzi nie jest profesjonalistą, a muzykę tworzy jedynie dla siebie i bliskich w swoich czterech ścianach. Muzyka miała dla niego działania kojące po ciężkim dniu w pracy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick