Przez trzy lata pozostawał nieuchwytny

0
Prawie trzy lata poszukiwali go policjanci właściwie w całej Polsce, bo po dokonanym przestępstwie dosłownie zapadł się pod ziemię i mógł być wszędzie. Mowa o 29-letnim mężczyźnie, który na początku kwietnia 2015 roku włamał się do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Sulmierzycach i dokonał kradzieży.

– Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do wnętrza świątyni skąd zabrał mikrofon, pieniądze ze skarbonek oraz aparat fotograficzny – mówi st. sierż. Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Po zdarzeniu funkcjonariusze prowadzili wszelkie czynności i nie zamknęli sprawy. Poszukiwania trwały cały czas od 2015 roku.

Ponadto, mężczyzna miał związek z jeszcze jednym przestępstwem. Także w roku 2015, w lutym, wraz z dwoma innymi mężczyznami włamali się do hali w Smoszewie, skąd ukradli 3 szlifierki kątowe, zestaw kluczy nasadowych, płaskich i oczkowych, łącznie sprzęt budowlany o wartości 3000 zł. Nigdy go nie odzyskano.

Poszukiwanego w końcu zatrzymano na przejściu granicznym polsko-niemieckim w Kołbaskowie. Został aresztowany i odpowie przed sądem za w/w przestępstwa. Grozi mu do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick