Przez 30 lat zajmował jedno stanowisko. Sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski przechodzi na emeryturę

1
Fot. Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
Swoją funkcję pełnił od 1990 roku i dał się wszystkim poznać jako człowiek życzliwy i otwarty. Zbigniew Dolata po 30 latach pracy w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski przeszedł dziś na zasłużoną emeryturę.

Zbigniew Dolata dzień 20 sierpnia 2020 roku na pewno zapamięta w sposób szczególny. To właśnie dziś po 30 latach pracy, jako sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski przechodzi na emeryturę. Kwiaty oraz serdeczne podziękowania otrzymał od władz gminy oraz kolegów i koleżanek urzędników. – Była to bardzo ciekawa praca, nie mówię, że łatwa. Zawsze były sukcesy i porażki, ale pracę miałem ciekawą, ciągle nowe sprawy. Nie można było się nudzić. Zajmowałem się prawie wszystkim, najmniej finansami. Żal odchodzić, ale przychodzi ten czas – mówi Zbigniew Dolata, Sekretarz Gminy Ostrów Wielkopolski.

Stanowisko sekretarza Gminy objął 1 lipca 1990 roku. Dał się poznać jako człowiek otwarty i życzliwy. Nie bał się spotkań z mieszkańcami, a wręcz przeciwnie – zawsze starał się pomóc i znaleźć rozwiązanie problemu. Współpracował także m.in. z Radą Gminy, samorządem wiejskim, organizacjami pozarządowymi. – Trudno w kilku słowach opisać, jak wielką wiedzę posiada sekretarz. Żył sprawami gminy i urzędu. Poświęcał jej swój cenny czas, także po godzinach pracy. Był niezwykle oddanym pracownikiem. Będzie nam go bardzo brakować. Jego fachowych porad i sugestii. Życzliwości i empatii – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Zbigniew Dolata na emeryturę przechodzi w wieku 65 lat. Ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile, naukę kontynuował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku jako referent Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Na emeryturze będzie miał czas zająć się swoją największą pasją – filatelistyką. Posiada prawie kompletny zbiór znaczków polskich od 1918 roku. W sumie kilka tysięcy sztuk. Jak sam mówi, na emeryturze będzie m.in. kontynuował swoje podróże po Polsce.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick