Przetarg rozstrzygnięty. Na dniach ma ruszyć remont boisk za Parowozownią. „Taki obiekt ma Legia Warszawa”

11
Warszawska firma Gardenia Sport wygrała przetarg na budowę centrum sportowego za tzw. Parowozownią. Obiekt ma kosztować 5 483 326,68 zł. Wkrótce rozpocznie się modernizacja.

Środowisko związane z Ostrovią 1909 od lat dopominało się remontu centrum treningowego za parowozownią w Ostrowie Wielkopolskim. Obiekt lata świetności ma już dawno za sobą. Piłkarki zorganizowały nawet cichy protest podczas jednej z sesji rady miejskiej, aby wyrazić dezaprobatę wobec nie uwzględnienia remontu boisk i budynku klubowego w jednym z poprzednich projektów budżetu.

Ostatecznie władze Ostrowa rozpisały przetarg, ale zgłosił się tylko jeden oferent, którego propozycja znacznie przekraczała możliwości samorządu. Rozpisano drugi przetarg, w którym zgłosiły się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Gardenia Sport. Wybuduje centrum za 5 483 326,68 zł. – Wymagania postawione firmie wykonawczej były niezwykle restrykcyjne. Chcemy mieć pełną certyfikację tego obiektu, a w szczególności nawierzchni syntetycznej boiska. I wykonawca taką certyfikacją musi się nam okazać – podkreśla wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka.

W drugim przetargu mniejszy nacisk położono na cenę, a większy na kwestię oceny technologii, którą wykonawca ma zaproponować miastu oraz materiału i wykonawstwa były bardziej premiowane.

Projekt był konsultowany ze przedstawicielami TP Ostrovia 1909. – To będzie obiekt, który ma dzisiaj Legia Warszawa, to będzie obiekt, który ma Lech Poznań. Taki obiekt zagości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – zapewnia wiceprezydent Kostka.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. Gratulacje! To się nazywa dobry gospodarz. Będziemy mieć taki obiekt treningowy jak legia z tym że oni zapłacili 80 milionów. A tu proszę pan kostka ogarnął to samo za 5,5

 2. A co z otoczeniem stadionu.
  Nieutwardzona ulica Kilińskiego.
  Remont chodników na ul. Prądzyńskiego zakończony na ul. Skorupki. Od ul Skorupki do Ul Kilińskiego chodniki z jednej strony dziurawe z drugiej gruntowe.

 3. „To będzie obiekt, który ma dzisiaj Legia Warszawa, to będzie obiekt, który ma Lech Poznań. Taki obiekt zagości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – zapewnia wiceprezydent Kostka.”
  Fajnie, nie mogę się doczekać tych meczów z kilkudziesięcioma tysiącami kibiców!
  PS. Czy leci z nami lekarz?

 4. Fajnie, że zmieni się ten relikt przeszłości, który na dzień dzisiejszy jest w opłakanym stanie, ale pan Kostka jak zawsze lubi się zapędzić. Dobrze, że nie powiedział, że będzie lepszy niż ten Realu Madryt albo Barcelony. Ale i tak duży plus dla miasta.

 5. Co z tego, że wyremontują boiska jak ich jest za mało. Jedno będzie sztuczne to trochę przetrwa, ale naturalne będzie zajechane. Tam są potrzebne 4 boiska trawiaste. Dodatkowo brak dobrego dojazdu. Trzeba było zbudować nowy ośrodek w innym miejscu a to sprzedać.

 6. Niech mieszkańcy nie zapominają ze radni PiS i radni Koalicji głosowali przeciwko temu projektowi w uchwale budżetowej i głosowali przeciwko bonifikacie na stadion gdzie grają piłkarze i jeżdżą żużlowcy tak naprawdę nie kochają sportu i kibiców

 7. Rozumiem że skoro jak na Legi, to boisko będzie miało podgrzewaną murawę, trybunę krytą na kilka tysięcy i oświetlenie płyty.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick