Przepustki do pracy za granicą – Europassy rozdane w ZST

0
Nauka za granicą jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Dziś przeszkodami nie są ani język, ani pieniądze, bo istnieje wiele źródeł z których można czerpać wsparcie. Dziś w ostrowskim Zespole Szkół Technicznych podsumowano projekt stażowy, w którym wzięło udział ponad stu uczniów tej szkoły w ostatnich latach. Odwiedzali różne kraje Europy i tym samym otrzymali odpowiednie certyfikaty. Dzisiaj mają szansę na zatrudnienie na całym starym kontynencie lub podjęcie studiów za granicą.

Na codzień uczą się w ostrowskim Zespole Szkół Technicznych. Skończą szkołę z maturą oraz tytułami techników i w dzisiejszych czasach będą poszukiwanym fachowcami na rynku pracy. Wielu uczniów tej szkoły poznało jednak inne możliwości kariery poza krajem dzięki odbytym stażom. Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie przy współpracy z różnymi uczelniami, firmami oraz powiatem ostrowskim zagraniczne praktyki w Wielkiej Brytanii i Niemczech funduje uczniom już od kilku lat.

Staże maja pomoc rozwinąć wiele umiejętności, przede wszystkim językowe oraz zapoznać młodzież z innymi rynkami pracy niż polski. Młodzież otrzymała dziś certyfikaty Europass za udział w programach stażowych. Ma je już 130 osób, kolejne 50 otrzyma je w maju.

Posiadacze certyfikatów Europass wysłuchali dziś także krótkiego wykładu przedstawicielki grupy Doradztwa Edukacyjnego Open future school z Warszawy zachęcającego do studiowania za granicą.

Krótka relacja ze spotkania w ZST w Ostrowie Wlkp. w dzisiejszych „Wydarzeniach” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick