DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Przemierzył świat od Europy po Kambodżę. W środę opowie o reportażach w ostrowskiej bibliotece

Już w najbliższą środę, 29 maja odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem. To znany pisarz i reportażysta, który debiutował jeszcze w liceum. Przemierzył świat wzdłuż i wszerz przygotowując reportaże m.in. z Filipin, Kambodży i powojennej Bośni.

materiały organizatora (fragment plakatu)

Kto gustuje w literaturze non-fiction, ten zapewne zna lub przynajmniej kojarzy Wojciecha Tochmana – jednego z najbardziej rozpoznawalnych reportażystów ostatnich lat. Ten wybitny przedstawiciel polskiej szkoły reportażu odwiedzi w środę Ostrów Wielkopolski i weźmie udział w spotkaniu autorskim w miejscowej bibliotece.

Spotkanie odbędzie się dzięki głosom mieszkańców oddanym w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wojciech Tochman zadebiutował w 1987 roku reportażem o szkolnej szatni. Karierę zawodową związał z „Gazetą Wyborczą”, ale można go znać również z programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, który prowadził w TVP.

Napisał reportaże z Filipin, Kambodży, powojennej Bośni, a jego prace nazywane są często „reportażami „słowa i czynu”. Poruszał bardzo trudne i bolesne tematy jak czystki etniczne, ludobójstwa, zamachy stanu, klęski głodu. Pisał także o powojennych losach zwykłych mieszkańców, którzy musieli budować życie na nowo.

Do najważniejszych jego osiągnięć reporterskich należą: ”Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Jakbyś kamień jadła”, „Wściekły pies” oraz „Pianie kogutów, płacz psów”.

Spotkanie autorskie odbędzie się w bibliotece głównej w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wolności 2) w środę, 29 maja o 18:00.

materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz