Przełamanie BM Stali. Cenna wygrana w Zielonej Górze

Drużyna prowadzona przez Andrzeja Urbana doskonale weszła w mecz, prowadząc po kilku minutach spotkania w Zielonej Górze 14:1! Z każdą kolejną minutą gospodarze wchodzili na wyższe obroty. Pierwszą kwartę wygrali jednak żółto-niebiescy 31:17. Dwie kolejne kwarty zakończyły się remisem. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze zbliżyli się na osiem punktów, ale to wszystko na co było stać tego dnia Zastal.

Bardzo dobre zawody w zespole BM Stali zanotował Michał Michala, który rozgrywał dopiero drugi mecz w barwach nowego klubu. Reprezentant Polski rzucił w sobotę 25 punktów. Znów bardzo ważnym graczem Stali był Aigars Skele: 20 punktów i 13 asyst. Ostrowianie znów zagrali na bardzo dobrej skuteczności w rzutach dystansowych, bardzo dobrze dzieląc się piłką. Teraz przed żółto-niebieskimi chwila odpoczynku, bo już we wtorek w Arenie Ostrów turniej Final Four ligi ENBL.

Enea Zastal BC Zielona Góra – BM Stal Ostrów Wielkopolski 87:97 (17:31, 25:25, 18:18, 27:23)