Przejęcie ostrowskiej mleczarni. Będzie analiza działalności

11
Być może konieczna będzie redukcja etatów, ale konieczna jest szczegółowa analiza działalności - tłumaczy Czesław Cieślak, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, która na początku lipca przejęła ostrowską mleczarnię. Ta działa w mieście od 130 lat, a wytwarzane przez nią produkty od lat cieszą się sporym powodzeniem mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

Do chwili przejęcia ostrowska mleczarnia obsługiwała ponad 100 dostawców mleka. Wszyscy zostali przejęci przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole. – Jeżeli już dochodzi do fuzji, to robią to mleczarnie między sobą, czyli to zostaje w rękach polskich – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, który niedawno gościł w Ostrowie Wielkopolskim.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze przed przejęciem miała problemy finansowe, jednak nie była zadłużona. Fuzja to szansa na rozwój spółki.     – Produkcja wyrobów spółdzielni w Ostrowie nie gwarantowała przerobu całej ilości skupowanego mleka – mówi Czesław Cieślak, prezes OSM Koło. Stąd niskie ceny mleka, jakie spółdzielnia mogła zaproponować rolnikom i niewielka produkcja rynkowa.    W ostatnim czasie ceny skupy mleka, jakie proponowała ostrowska mleczarnia było o około 10% niższe niż te, które producentom proponowały duże spółdzielnie, takie jak np. OSM Koło.

– Najprawdopodobniej nie dla wszystkich pracowników będzie tam miejsce, bo jeżeli zlikwidujemy jaką część produkcji, to trzeba będzie też myśleć o zmniejszeniu zatrudnienia – tłumaczy prezes Cieślak. Sytuacja mleczarni będzie jednak szczegółowo analizowana.

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Gratulacje ! Kolejna nasza Ostrowska Marka idzie w zapomnienie …. jak można było do tego dopuścić? Duży minus dla władców powiatu

  2. Gratulacje dla przewodniczącego rady Kulasa za rozpieprzenie mleczarni !!! Ciekawostka.. sam oszukiwał mleczarnie dolewając wodę do mleka i nie został zwolniony z pełnionej funkcji…

  3. Popatrzcie co się stało z mleczarnią w Ostrzeszowie , was czeka to samo.Prezes Cieślak z Koła potrafi tylko przejąć a później ludzi pozwalniać, my w Ostrzeszowie już go poznalismy.

  4. Ostrowskie firmy i marki padają! Co na to władze miasta, pewnie politykują, a Ostrów marnieje. Czy to już dziura? Nawet w Ostrzeszowie widać większą dynamikę!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick