Przejazdy kolejowe pod okiem policji

1
Już jutro odbędzie się kolejna akcja funkcjonariuszy policji oraz Polskich Kolei Państwowych dotycząca bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowych.

Akcja będzie przeprowadzona w całym województwie. – Funkcjonariusze będą zwracać uwagę nie tylko na kierowców, ale także na rowerzystów i pieszych, którzy pojawiają się na torach, gdy zapory są już opuszczone lub nie poniosły się do końca – informuje asp. Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej komendy policji.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Rowerzysta, pieszy, a nawet kierowca w samochodzie nie ma najmniejszych szans z rozpędzonym pociągiem. Pociąg to masa kilkuset lub kilku tysięcy ton, a droga hamowania może osiągnąć nawet 1200 metrów.

Od początku roku doszło do 98 wypadków i kolizji, które miały miejsce na przejazdach kolejowych. W wyniku tych wypadków 26 osób poniosło śmierć, a 20 zostało ciężko rannych.

Statystyki dotyczące pieszych są o wiele wyższe. Od początku roku, na przejazdach kolejowych zginęło 79 osób.

Jutro policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców i pieszych przy przejazdach kolejowych, a funkcjonariuszom będzie pomagać Straż Ochrony Kolei.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Nieoznakowanych powinni obserwować bo na przejeździe do Dębicy to mało kto czeka aż zgaśnie światło czerwone. Tylko szlaban drgnie to już ruszają

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick