Przegrali z wicemistrzami Europy

0
Fot. PKK Pleszew
Bez medali wrócili z Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Budapeszcie zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. W reprezentacji Polski znalazło się czterech karateków z naszego regionu. To Magdalena Godlewska, Michał Florczak, Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak.

Tym razem bez dorobku medalowego wrócili do domu zawodnicy Pleszewskiego Klubu karate, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Budapeszcie. W czempionacie rywalizowało ponad 1100 zawodniczek i zawodników z 52 państw. Nasi reprezentanci musieli jednak uznać wyższość rywali.

CZYTAJ: Lider znów pokonany. Jubilat Foterek bohaterem KPR [WIDEO]

Mimo braku krążka Magdalena Godlewska może zaliczyć ten start do udanych. Rywalizująca w kumite juniorek -59 kg zawodniczka pokonała kolejno: Sotię Constantinou z Cypru przez wskazanie sędziów 5-0, Nikkalę Pokojski z Irlandii Północnej 1-0, a w trzeciej rundzie Sarę Rakovič z Czarnogóry także 1-0. W kolejnej fazie uległa jednak późniejszej wicemistrzyni Europy Ayli Rzazade z Azerbejdżanu 1-2. Godlewska awansowała jednak do repasaży, które pozwoliły jej walczyć o brązowy medal. 

W pierwszym starciu pokonała Magdalenę Bozhinovską z Macedonii Północnej 3-2, ale w bezpośrednim pojedynku o brąz przegrała 0-3 z Ukrainką Oksaną Bazeliuk. Tym samym powtórzyła osiągnięcie sprzed roku, kiedy to w duńskim Aaleborgu także zajęła piąte miejsce.

Debiut Michała Florczaka także można uznać za udany. Zawodnik występujący w kumite kadetów -63 kg wygrał na otwarcie z Reemem Shakedem z Izraela 1-0 oraz z Nichitą Grigorasencą z Mołdawii (2-0) i Ioannisem Nicolaou Iasonasem z Cypru przez wskazanie sędziowskie 5-0. Kolejna walka. to porażka z 0-1 z reprezentantem Czarnogóry Danilovicovem 1-6. W kolejnej rundzie trafił na późniejszego wicemistrza Europy Lva Muhamadeeva z Rosji, któremu uległ 0-1. W repasażu przegrał z reprezentantem Czarnogóry Danilovicovem 1-6 i zajął siódme miejsce.

Kacper Vogt reprezentował Polskę w kumite młodzieżowców -84 kg, przegrywając w pierwszej walce przez wskazanie sędziowskie z Francuzem Raybakiem Abdesselem, który zdobył później wicemistrzostwo Europy. Jest także aktualnym wicemistrzem świata z Chile. Vogt uległ w pierwszej rundzie repasaży 2-4 Serbowi Vladimirovi Brezancicowi i został sklasyfikowany na 11 miejscu.

Do udanych nie zaliczy występu na ME juniorów także Dawid Sobkowiak. Walczący w kumite juniorów +76 kg brązowy medalista z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chile przegrał już w pierwszej 2-3 z reprezentantem Niemiec Konstantinosem Papastergiosem i został wyeliminowany z turnieju.

Trenerami klubowymi pleszewskich karateków są Bartłomiej i Damian Sołtysiakowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick