Przedszkole w Topoli za 2,6 mln złotych gotowe [WIDEO]

2
Ma 800 metrów kwadratowych powierzchni, trzy sale z zapleczami, rozbudowane zaplecze kuchenne, nowoczesny design i łącznik ze szkołą. Mowa o przedszkolu w Topoli Małej, które oficjalnie otwarto. To już kolejne samodzielne przedszkole w gminie Ostrów po oddanym w ubiegłym roku we Wtórku czy wcześniej w Gorzycach Wielkich. Od 1 września placówka otworzy drzwi dla siedemdziesięciu podopiecznych.

To była budowa niemalże w trybie ekspresowym, bo zajęła niespełna rok. Od zera wybudowano nowe przedszkole w Topoli Małej, bo zapotrzebowanie było duże, a oddziały funkcjonowały w trzech pomieszczeniach budynku szkoły podstawowej. Teraz przy każdej z trzech sal w nowym budynku znajdują się osobne szatnie i łazienki, są wózkownia, magazyny, archiwum, bardzo nowoczesne zaplecze kuchenne i stołówka, jest także toaleta dostosowana do niepełnosprawnych. – Walorem tego obiektu jest przede wszystkim przestrzeń, ale i nowoczesna kuchnia z piecami konwekcyjnymi, w której można przygotowywać zdrową żywność. Są też duże okna od samej podłogi po sufit, to daje dzieciom możliwości poznawania świata. Budynek jest umiejscowiony w przyjemnym otoczeniu przyrody, co daje dzieciom swobodę – wyliczał podczas otwarcia wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk.

Główną przyczyną, dla której samorząd zdecydował zainwestować w budowę placówki był fakt, że oddziały przedszkolne mieszczące się w budynku Szkoły Podstawowej w Topoli M. były na powrót potrzebne uczniom podstawówki. Po reformie oświaty i powrocie ośmioklasowych szkół podstawowych pojawiły się problemy lokalowe, potrzeba więcej sal lekcyjnych.

Za kilka przedszkolaki wejdą do nowego obiektu, bo już 1. września. Jest on na tyle duży, że teraz, gdy wciąż panują rygorystyczne warunki sanitarne spowodowane pandemią, może bezpiecznie przyjąć zapisanych do placówki 70 dzieci. Co ważne, władze gminy deklarują, że jeśli będą wolne miejsca, mogą do przedszkola uczęszczać także dzieci spoza Topoli Małej, ale i z innych miejscowości na terenie gminy.

Budowa obiektu pochłonęła nieco ponad 2,6 mln złotych z gminnego budżetu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie, pięknie, tyle że w sali na półkach ani jednej książki dla dzieci. Chyba że są pochowane w szafkach, co jest błędem, bo dzieci POWINNY mieć dostęp do książek przez cały czas. A na zewnątrz budynku beton i rachityczne krzewinki.

  2. Właśnie beton beton ostatnio oglądałam przedszkole w Rojowie pow Ostrzeszów też piękne przedszkole fajny plac zabaw dla maluchów i dużo zieleni…… Brać przyklad

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick