Przedsiębiorcy południowej Wielkopolski wśród najbogatszych w Polsce

1
Magazyn Forbes opublikował najnowszą listę najbogatszych Polaków. Wśród nich na wysokiej pozycji znalazł się Tomasz Biernacki, założyciel sieci sklepów Dino z Krotoszyna. Jego majątek jest szacowany na ponad pięć miliardów złotych. Na ósmej pozycji znalazł się Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland. Dziesiątkę zamykają Bogdan i Elżbieta Kaczmarek, założyciele firmy Com40.

Listę najbogatszych Polaków otwiera Michał Sołowow z fortuną wysokości 13,3 miliarda złotych. Drugi z kolei jest Zygmunt Solorz, twórca Telewizji Polsat z majątkiem wycenionym na 10,1 miliarda. Na trzecim miejscu pojawiło się rodzeństwo: Dominika i Sebastian Kulczyk z dorobkiem łącznej wartości ponad sześciu miliardów.

Tomasz Biernacki to jeden z najszybciej bogacących się przedsiębiorców ostatnich lat. Ponad dziesięć lat temu była to lokalna sieć z 81 placówkami, zlokalizowanymi między Poznaniem i Wrocławiem. Dziś ma 977 placówek i 16,5 tys. pracowników. Biernacki nie rozszerzył działalności na całą Polskę. Skoncentrował się na południu i zachodzie kraju, za to zagęszczał lokalizacje, otwierając sklepy nawet w małych miejscowościach.

Twórca sieci sklepów Dino zanotował rzadki na liście Forbesa skok swojego majątku, zwiększając go w trzy lata z 930 mln zł do ponad 5 mld zł. W zeszłym roku znalazł się na liście najbogatszych ludzi świata amerykańskiego „Forbesa”.

Wysoki skok zanotował także Paweł Marchewka z firmy Techland. Dwa lata temu nie mieścił się w pierwszej setce, rok temu uplasował się już na miejscu 12. Teraz jest w pierwszej dziesiątce.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick