DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Przedsiębiorcy nic od państwa nie chcą". Co dla nich ma Donald Tusk?

Wracamy do wczorajszej wizyty szefa Platformy Obywatelskiej w Sieroszewicach. Dlaczego Donald Tusk odwiedził prężnie działający zakład ślusarski? Jak mówi, postulaty dla przedsiębiorców to ważna część programu partii pod nazwą „100 konkretów”. Lider partii chce, by osoby prowadzące biznesy poczuły się docenione, a nie wykorzystywane przez państwo.

Partia Donalda Tuska proponuje sto konkretów na sto pierwszych dni, jeśli Koalicja Obywatelska wygra październikowe wybory. Wśród nich m.in.: przedsiębiorcy zapłacą podatek dochodowy dopiero po otrzymaniu środków z zapłaconej faktury, chorobowe pracownika opłacane przez ZUS, a nie przedsiębiorcę czy obniżenie podatku VAT w branży beauty.

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk w Sieroszewicach. O czym rozmawiał?

Wczoraj w trasę ruszył „Tuskobus” z byłym premierem na pokładzie. W całej Polsce odwiedzi wiele miejsc, a w powiecie ostrowskim przystanek zrobił w zakładzie ślusarskim „Cut Steel” w Sieroszewicach. Paweł Siwak, właściciel zakładu zatrudniającego prawie 80 osób pracujących na zmiany, działającego od ponad 30 lat, chętnie pokazał Donaldowi Tuskowi wszystkie zakamarki firmy i przedstawił zespół pracowników. Ale najważniejsze rozmowy toczyły się już w kuluarach. Nie były długie, ale przewodniczący Platformy chciał wsłuchać się w to co ważne dla polskich przedsiębiorców.

W czasie wizytacji zakładu udało nam się porozmawiać z liderem Platformy o tym jak widzi przyszłość polskich przedsiębiorców i jakie propozycje ma dla nich, jeśli Koalicja Obywatelska wygra październikowe wybory.

 

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • M
  Michal

  czwartek, 21 września, 2023

  ciekaw jestem co mu ten przedsiębiorca tam powiedział nowego , jaki nowy przepis PIS wprowadził sam , bez narzucenia mu tego przez kOmisję Europejską za która stoi partia Tuska ,

  Odpowiedz
 • O
  Olo

  czwartek, 21 września, 2023

  – Nikt w Polsce nie zapomina, nikt nie zapomniał i nikt nie ma zamiaru zapomnieć, ile krwi zostawili na naszej ziemi żołnierze radzieccy, kiedy wyzwalali Polskę spod okupacji hitlerowskiej. Nie zmienia tego faktu nasze gorzkie doświadczenie po 1945 roku – tak mówił Tusk w 2009 roku. Nigdy mu tego nie wybaczę.

  Odpowiedz
  • GM
   Gość mb

   sobota, 23 września, 2023

   Do Olo jasne wyzwalali Polskę goniąc szwabów a ile Polskich kobiet zgwałcili , kobiet a nawet babć i dziewczynek dzieci kaczka kura byle dziura no i ten pomiot mamy obecnie tak zwaną lew.cję to geny i taki tok myślenia

   Odpowiedz
 • K
  KK

  niedziela, 24 września, 2023

  Tusk ma dla przedsiębiorców :
  1. Powrót karuzeli VAT-owskich.
  2. Powrót umów śmieciowych.
  3. Powrót mafii paliwowych.
  4. Powrót płacy minimalnej 3 zł/h.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz