Przed wylotem na MŚ w Chile wrócili do domu z medalami [ZDJECIA]

Spośród 11 reprezentantów PKK Pleszew najlepiej zaprezentowali się: Maja Kolanowska rywalizująca w kumite dziewcząt U-12 do 30 kg oraz Michał Florczak startujący w kumite juniorów młodszych do 63 kg. Oboje zdobyli złote medale. Srebrny krążek dołożył Filip Vogt, który przegrał w finale w kumite U-21  do 75 kg. Piąte miejsce padło łupem Dawida Sobkowiaka (kumite juniorów do 76 kg), Kacper Vogt (kumite U-20 do 84 kg) oraz Magdalena Godlewska (kumite juniorek do 59 kg).

To był ostatni sprawdzian w turnieju rankingowym dla podopiecznych Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków przed wylotem do Santiago de Chile na mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 23-27 października.

W pierwszy weekend października zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate rywalizowali w 20th Euro Grand Pilsen rozgrywanym w Czechach. Z tego turnieju także wrócili z kilkoma medalami. Złoto wywalczył Michał Florczak w kumite juniorów młodszych do 63 kg, srebro zawisło na szyi Mai Kolanowskiej w kumite dziewcząt U-20 do 35 kg, a brązowe krążki stały się udziałem Dawida Sobkowiaka (kumite juniorów do 76 kg), Filipa Vogta (kumite U-21 do 75 kg) oraz Kacpra Vogta (kumite seniorów do 75 kg).