DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Przed nami 13. Grand Prix Komeda [HARMONOGRAM]

Przedstawiamy program 13. edycji Festiwalu Grand Prix Komeda.

materiały organizatora

Raptem tydzień dzieli nas od 13. Grand Prix Komeda. Festiwal filmowy im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego to już stały punkt tego typu wydarzeń na krajowej mapie. Ponownie do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą największe gwiazdy polskiej sceny filmowej i teatralnej.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się od wystawy obrazów do filmu „Chłopi”. Uczestników wydarzenia ugości Galeria PIK w Ostrowskim Centrum Kultury. Później odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu i pierwsze spotkania. Na początek z Tomaszem Lachem i Tomaszem Wojciechowskim po projekcji „Jazz Camping” z 1959 r. i „Getto. Kamienica. Pierwsze czytanie”.

Na koniec pierwszego dnia (10 czerwca) odbędzie się pokaz specjalny „Sami swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. Ten doskonale znany nie tylko fanom kina aktor spotka się także z uczestnikami festiwalu w kolejnych dniach. Oprócz niego do Ostrowa przyjadą też Zbigniew Zamachowski, Dorota Stalińska i Małgorzata Kożuchowska.

13. Grand Prix Komeda to tydzień niezapomnianych wrażeń, rozmów, wspólnego przeżywania emocji i scen wyświetlanych na srebrnym ekranie.

Kinowe emocje będą przeplatane muzyków. W końcu patronem festiwalu jest nie kto inny, jak Krzysztof Komeda, który młodość spędził w Ostrowie. Na recital będący zakończeniem drugiego dnia festiwalu zaprasza jego główny bohater – Zbigniew Zamachowski, któremu na fortepianie będzie akompaniował Roman Hudaszek.

Środa, czwartek i piątek będą stały pod znakiem projekcji konkursowych, ale nie tylko. W sobotę natomiast gratka dla tych, którzy chcieliby na własnej skórze stać się częścią tego niezwykłego świata: warsztaty dubbingowe z Kasią Łaską i Anną Apostolakis, a także debata „Soundtrack live – fenomen muzyki filmowej na żywo” z udziałem zaproszonych gości.

Na koniec oczywiście finał i wręczenie nagród Grand Prix Komeda za Najlepszą Muzykę, Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości dla Włodka Pawlika.

Zwieńczeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert w OCK-u „Korzyński Ultimate. Akademia Pana Korzyńskiego” pod dyrekcją Dominika Strycharskiego.

Jurorami 13. GP Komeda będą: Tomasz Lach, Katarzyna Figura, Dorota Kędzierzawska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Michał Urbaniak. Spotkania poprowadzą: Łukasz Maciejewski, Magdalena Miśka-Jackowska i Ewa Smolińska.

Portal wlkp24.info i Telewizja Proart objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

materiały organizatora
0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz