DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Przebudują dwie ulice w Ostrzeszowie. Duże dofinansowanie z rządowego funduszu

Ostrzeszowski samorząd zgłosił dwa projekty: przebudowa ulicy Kaliskiej oraz św. Mikołaja. Okazało się, że oba zadania znalazły się na liście inwestycji z dofinansowaniem, które zatwierdził premier.

Przebudowa ulicy Kaliskiej to koszt blisko 1,4 miliona złotych, a dofinansowanie wynosi ponad 957 tysięcy złotych. Obejmie ona odcinek od ulicy Zamkowej do ulicy Powstańców Wielkopolskich o długości 0,225 km.

Z kolei przebudowa ulicy św. Mikołaja odbędzie się na odcinku 0,807 km. Wartość projektu to ponad 2,6 miliona złotych przy dofinansowaniu rządowym na poziomie ponad 1,8 miliona złotych. – Mamy kolejny powód do zadowolenia, gdyż aż dwa złożone przez nas projekty uzyskały zwiększone dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym samym nasz rekordowy budżet inwestycyjny w tym roku zwiększy się z ponad 30 mln zł do prawie 35 mln zł – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Prace na obu ulicach mają rozpocząć się w lipcu tego roku, a zakończyć w październiku (ulica Kaliska) oraz listopadzie (ulica św. Mikołaja).

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz