Przebudowa czterech ulic zakończona. W której gminie powstały?

0
Zakończył się remont trzech ulic w Przygodzicach i jednej w Topoli Osiedle. Te inwestycje drogowe kosztowały łącznie ponad 1,5 mln zł. A zostały sfinansowane zarówno z zewnętrznych dofinansowań, jak i z budżetu gminy Przygodzice.

Na ulicy Wincentego Witosa w Topoli Osiedle położono 640 m nawierzchni asfaltowej. Wzdłuż całej ulicy utwardzone zostały również pobocza. Podbudowę pod drogę wykonano w poprzednich latach, został więc tylko do położenia asfalt. Wartość tej inwestycji opiewa na kwotę 470 tys. zł.

Gmina na tę drogę oraz na ulice Topolową i Jesionową w Przygodzicach pozyskała jedno dofinansowanie. – Te pieniądze pochodzą z programu przebudowy dróg do gruntów rolnych realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wartość tych inwestycji to 700 tys. zł, a dofinansowanie wyniosło ponad 202 tys. zł – informuje Piotr Kryszczak, kierownik referatu ochrony środowiska i promocji, Urząd Gminy w Przygodzicach.

Wyremontowane ulice Jesionowa i Topolowa w Przygodzicach znajdują się na osiedlu Przyroda. Łącznie przebudowano tam 230 m drogi. – Powstała droga o nawierzchni z betonowej kostki brukowej o szerokości 4 m. Wcześniej wybudowane zostało odwodnienie w postaci kanalizacji deszczowej – tłumaczy Lucyna Koczorowska, zastępca wójta gminy Przygodzice.

Końca dobiegł też remont ulicy Ogrodowej w Przygodzicach. Również w tym miejscu nowa droga powstała z betonowej kostki brukowej. – Jej szerokość to 6 m. Wzdłuż całej ulicy utwardziliśmy pobocza i zamontowaliśmy elementy bezpieczeństwa np. progi zwalniające – dodaje Lucyna Koczorowska.

Koszt modernizacji ulicy Ogrodowej wyniósł 900 tys. zł. Z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 500 tys. zł. Pozostałe pieniądze to budżet gminy Przygodzice.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick