DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

PROMAX ratuje życie razem z Szukamy i Ratujemy!

Pieniądze zostały w pełni przeznaczone na zakup defibrylatora, specjalistycznej walizki oraz 2 dodatkowych elektrod. „AED będzie nam towarzyszyć w najtrudniejszych akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, pozwoli zabezpieczyć szkolenia ratowników, a także posłuży mieszkańcom w trakcie lokalnych wydarzeń” – informują członkowie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.

Zaczynali od skromnej grupy sympatyków ratownictwa, a stali się jedną z największych grup, które działają na terenie niemalże całego województwa wielkopolskiego. W tej chwili Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy składa się z 50 członków, posiadają specjalistyczny, profesjonalny sprzęt i są nieocenioną pomocą dla zawodowych służb ratunkowych. Widzimy i doceniamy działania wolontariuszy. Chcemy naszym podarunkiem dać jasny i czytelny sygnał że bezinteresowna pomoc działa w dwie strony – wolontariusze dają swój czas i zaangażowanie, my z kolei wspieramy ich niezbędnym do pracy sprzętem. PROMAX to firma zaangażowana społecznie chcemy wspierać i rzeczywiście wspieramy ważne dla regionu inicjatywy. Warto pomagać tym, którzy pomagają – mówi Karolina Okrój, dyrektor generalny PROMAX.

Szukamy i Ratujemy w ostatnim czasie towarzyszyło policjantom podczas akcji „Mróz 2021”. Gdy temperatura spadła, a słupki rtęci wskazywały nawet -15 stopni Celsjusza, członkowie grupy wraz z mundurowymi sprawdzali pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogli przebywać bezdomni potrzebujący pomocy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz