PROMAX ratuje życie razem z Szukamy i Ratujemy!

0
Fot. Szukamy i Ratujemy
Przedsiębiorstwo PROMAX już nie raz udowodniło, że lubi i chce pomagać. Tak stało się po raz kolejny. PROMAX sfinansował w całości zakup defibrylatora wraz z wyposażeniem przez Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Pieniądze zostały w pełni przeznaczone na zakup defibrylatora, specjalistycznej walizki oraz 2 dodatkowych elektrod. “AED będzie nam towarzyszyć w najtrudniejszych akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, pozwoli zabezpieczyć szkolenia ratowników, a także posłuży mieszkańcom w trakcie lokalnych wydarzeń” – informują członkowie Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy.

Zaczynali od skromnej grupy sympatyków ratownictwa, a stali się jedną z największych grup, które działają na terenie niemalże całego województwa wielkopolskiego. W tej chwili Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy składa się z 50 członków, posiadają specjalistyczny, profesjonalny sprzęt i są nieocenioną pomocą dla zawodowych służb ratunkowych. Widzimy i doceniamy działania wolontariuszy. Chcemy naszym podarunkiem dać jasny i czytelny sygnał że bezinteresowna pomoc działa w dwie strony – wolontariusze dają swój czas i zaangażowanie, my z kolei wspieramy ich niezbędnym do pracy sprzętem. PROMAX to firma zaangażowana społecznie chcemy wspierać i rzeczywiście wspieramy ważne dla regionu inicjatywy. Warto pomagać tym, którzy pomagają – mówi Karolina Okrój, dyrektor generalny PROMAX.

Szukamy i Ratujemy w ostatnim czasie towarzyszyło policjantom podczas akcji “Mróz 2021”. Gdy temperatura spadła, a słupki rtęci wskazywały nawet -15 stopni Celsjusza, członkowie grupy wraz z mundurowymi sprawdzali pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogli przebywać bezdomni potrzebujący pomocy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick