Prokuratorzy udzielą bezpłatnych porad prawnych – zbliża się coroczna akcja

1
Fot. pixabay.com
Od 22 do 26 lutego potrwa tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Do obchodów włączyli się prokuratorzy z okręgu ostrowskiego i w tych dniach będą za darmo udzielać porad prawnych właśnie takim osobom.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. “Jest ona związana z obchodzonym corocznie Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin” – informuje Prokuratura Krajowa.

Do akcji włączyli się ponownie prokuratorzy okręgu ostrowskiego. Wyznaczeni prokuratorzy, asesorzy oraz asystenci prokuratorów będą udzielać w siedzibie swoich jednostek bezpłatnych porad prawnych. – Mając na względzie sytuację epidemiczną porady te będą udzielane w specjalnie wydzielonym do tego pomieszczeniu i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Porady osobiste będą odbywać się w godzinach od 11.00 do 13.00. Natomiast od 9.00 do 11.00 i od 13.00 do 16.00 porady będzie można zasięgnąć telefonicznie – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach, które zostały wywieszone na drzwiach prokuratur oraz w gablotach ogłoszeń.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A nie można tych plakatów udostępnić na Waszym portalu? Mam jechać do prokuratury żeby na plakacie przeczytać szczegóły? A chętnie skorzystałabym z rozmowy z prokuratorem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick