Prokuratorskie śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku

0
Wszczęto prokuratorskie śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 12 listopada na wysokości miejscowości Dębe (DW470). Zlecono m.in. sądowo-lekarską sekcję zwłok. Trwa też ustalanie stanu zdrowia pozostałych poszkodowanych.

Wracamy do tematu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło na DW470 na wysokości miejscowości Dębe (kierunek: Turek) w powiecie kaliskim. Sprawą zajęła się prokuratura. – Kierująca pojazdem marki Nissan Primastar poruszając się z kierunku Skarszewa w kierunku Kamienia, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do miejscowości Florentyna nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo poruszającemu się prawidłowo z przeciwnego pasa pojazdowi marki Alfa Romeo. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia z tym pojazdem, co skutkowało śmiercią pasażerki samochodu alfa romeo, a także powstaniem obrażeń ciała powyżej siedmiu dni marki Nissan Primastar – podkreśla Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratorskie śledztwo jest na wstępnym etapie, bo do wypadku doszło raptem kilka dni temu – w sobotę, 12 listopada. – Trwa m.in. ustalanie stanu zdrowia pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu drogowym – dodaje. Zlecono sądowo-lekarską sekcję zwłok i zabezpieczono pojazdy do przeprowadzenia dalszych badań i uzyskania opinii na temat uszkodzeń.

Przypomnijmy, w zderzeniu dwóch samochodów obrażenia poniosło osiem osób, które trafiły do szpitali w regionie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick