Program „Mama 4+” wystartował. Na co mogą liczyć mamy?

11
Matki, które urodziły lub wychowały minimum czwórkę dzieci, mogą liczyć na pomoc od Państwa w formie najniższej emerytury, po wkroczeniu w wiek emerytalny. Ma to być zapłata za ciężką pracę i często też wyrzeczenie się kariery zawodowej. Program "Mama 4+" wystartował 1 marca. Rząd przeznaczył na ten cel 801 milionów złotych. W południowej Wielkopolsce, ze świadczenia może skorzystać około 2,5 tysiąca kobiet. W skali kraju liczba ta wynosi 65 tysięcy.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Kpina z tych co łącząc wychowanie dzieci z pracą zawodową wyrobiły własną emeryturę. Dlaczego krzywousty Mati nie jest tak odważny żeby powiedzieć tym kobietom prosto w twarz jesteście frajerkami. Kolejne po 500+ wspieranie nic nie robienia.

  2. A co z matkami które pracują i wychowują 4 dzieci ?Nic im się nie należy .To jest dyskryminacja matek pracujacych

  3. Macie swój PIS i jego wspaniały program. Jak tak dalej będzie, to wszyscy razem popłyniemy w siną dal… Ludzie, kiedy zobaczycie, że te pieniądze są z jednej strony zabierane, żebyście mogli sumarycznie dostać pomniejszoną kwotę.

  4. A co z Matkami, które poświeciły się wychowywaniu 4 i więcej dzieci? Kto o Nich pomyślał? Urbaniak! Witczak, Szłapka itd. O kawiorowej lewicy nie wspomnę?
    O tych wspaniałych kobietach pomyślał PiS. I dobrze.

  5. Parafrazując Korwina – trzy takie matki nieróbki mają 3 razy więcej głosów od profesorów z uczelni. Proste.

  6. życie składa się z wyborów i ponoszenia za te wybory konsekwencji rodzicielstwo to winien być świadomy wybór a nie łapanka co mi w zamian ktoś da!!!!dzieci=życie absolutnie nie powinny być postrzegane im ich więcej tym więcej dla mnie!!!!do czego my zmierzamy skoro matka chce mieć 3, 4 dzieci powinna liczyć się z ograniczonym albo żadnym życiem zawodowym ale nie powinna być rekompensowana jej decyzja a tym samym świadomy wybór i zgoda na jej sytuacje, co z matkami które mają tylko jedno czy dwoje dzieci są gorsze tyle samo przechodzą radości, smutków, nerwów czy troski równie dobrze przy czwórce dzieci można logistycznie lepiej mieć zaplanowaną sytuacje z pomocom niż przy jednym dziecku!!!podobnie 500 + dawane na drugie dziecko, a rodzice z jednym nie otrzymują bo ich pule zgarnie matka panna która ma więcej dzieci ale te dzieci więcej nie zjedzą bo matka przeznaczy na co innego. wiem że wszystkim się nie dogodzi zawsze się znajdzie jakaś grupa która będzie wyzywać.jeśli państwo ma nie mam nic do tego niech rozdaje ale aby dobrze rozdać trzeba dobrze pomyśleć…..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick