Proboszcz z Rososzycy kapelanem bractwa kurkowego

0
Fot. sieroszewice.pl
Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Sieroszewicach ma nowego kapelana. Został nim ks. kanonik Paweł Guździoł, którego mianował na to stanowisko biskup kaliski Edward Janiak.

Aby bractwo kurkowe mogło mieć kapelana, należało podjąć odpowiednią uchwałę. Zrobiono to podczas walnego zebrania sprawozdawczego. Wtedy zdecydowano, że mógłby nim zostać ks. Paweł Guździoł, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy, który z resztą jest członkiem tej organizacji.

>> Ważne wiadomości na zdjęciach? Tylko na naszym Instagramie! <<

W połowie sierpnia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Sieroszewicach wystąpiło z wnioskiem do biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka o mianowanie księdza na kapelana. Krzysztof Portasiak (prezes KBS Sieroszewice), Ryszard Boduch (zastępca wójta gminy Sieroszewice) i redaktor Ewa Kotowska-Rasiak pojechali do Kalisza, by przybliżyć swój pomysł biskupowi. Ten długo się nie zastanawiał i przystał na propozycję sieroszewickiej delegacji.

Dzień po odpuście Przemienienia Pańskiego i obchodów 200-lecia istnienia kościoła w Rososzycy, w których biskup wziął udział, wystosował pismo do członków bractwa. Czytamy w nim: „Przewielebny Księże Kanoniku, przychylając się do prośby Zarządu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice, wyrażonej w piśmie z dnia 19 lutego 2018 roku, niniejszym mianuję Przewielebnego Księdza Kapelanem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Sieroszewice. Duszpasterskiej posłudze Księdza Kapelana wśród Bractwa Strzeleckiego z serca błogosławię”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick