Proboszcz z Pogrzybowa z koronawirusem. Ile osób mógł zakazić?

19
Fot. pixabay.com
Według informacji, jakie dotarły do redakcji portalu wlkp24.info zakażony koronawirusem jest proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie (Gmina Raszków). Kapłan miał brać czynny udział w liturgiach oraz miał udzielać komunii wiernym. Informację o dodatnim wyniku u duchownego potwierdza sanepid.

– Ksiądz przebywa w izolacji domowej. Osoby, które miały z nim kontakt przebywają w kwarantannie. Ksiądz sam podał osoby, z którymi miał bezpośredni kontakt. Kwarantanną objęte są także osoby, które same zgłosiły się do sanepidu, bo uznały, że mogły zostać narażone – informuje ostrowski sanepid.

Do parafii w Pogrzybowie należy blisko 3000 wiernych. Z informacji, jakie docierają do naszej redakcji wynika, że proboszcz miał rozdawać komunię wiernych oraz przewodniczyć podczas uroczystości kościelnych.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. Co za ciemnogród
  Całą gospodarkę powoli zamykają a Kościół pęka w szwach…
  Zero wyznaczonych miejsc…
  Zero informacji o zachowaniu bezpieczniej odległosci…
  Brak noszenia maseczki przez księży..
  I jeszcze przyjmowanie komuni…jak mozna być tak bezmyślnym i nieodpowiedzialnym….
  Brak słów…

  Albo się stosują wszyscy i wszędzie do przestrzegania zasad albo niepozwalajmy zamykać gospodarki.

  • Dla wierzącego Kościół i liturgia Eucharystii to więcej niż dla niewierzacego apteka i sklep spożywczy. Bóg jest dla nas najważniejszy. Nie wolno nikomu zamykac kosciola póki są kapłani wśrod nas.

  • A wyobrażasz sobie, że ten „pan Jezus” w końcowej drodze wyjdzie odbytem? A poza tym jak człowiek może jeść w/g ciebie „drugiego człowieka”. To jest kanibalizm.

 2. Co do podawania Komunii to opłatki powinny być zapakowane hermetycznie w folię i do ręki. A w obecnych czasach ludzie siedźcie w domu jeśli tylko możecie!!!!!!!!!!!!! W domu też można się pomodlić, nie trzeba robić pokazówki na wsi, że chodzi się do Kościoła.

 3. ,,Ciekawe ” komentarze na temat Kościoła i Księży , a jak śmierć zagląda w oczy to wołają księdza …. sakramentów … vide Jaruzelski ,a dzisiaj Pszoniak

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick